Re: Dziwne zachowanie diody schottkego

"Piotr "PitLab" Laskowski" snipped-for-privacy@pulapka.wp.pl> wrote in message news:ef1jln$b0b$ snipped-for-privacy@node4.news.atman.pl... ciach a prad wsteczny szczotki nie jest za duzy w Twoim ukladzie?

Reply to
PAndy
Loading thread data ...

moze shottky wyrabia czasowo z detekcja tych zaklocen, a krzemowka nie?

Reply to
Greg(G.Kasprowicz
Reply to
Piotr "PitLab" Laskowski
Reply to
Piotr "PitLab" Laskowski

Nie bardzo rozumiem co jest na tym wykresie - mamy "stale" napiecie z reszty ukladu na wejsciu, a widac reakcje na wlaczenie nadajnika ?

Rozumiem ze te drobne piki na dolnym kanale to jest reakcja na to co nadajnik indukuje we wczesniejszych stopniach ?

Na moj gust - jedyne wytlumaczenie to takie ze widzisz to co sie w diodach indukuje - wzmocnione przez opampa. Albo nawet w samym opampie. Sygnal jest znacznie silniejszy niz to z wczesniejszych stopni. No coz - szczotki szybkie sa, to widac detekcja idzie im dobrze. A moze to o napiecie progowe chodzi.

Przestaw nadajnik na inna strone - jesli sie nie myle to jest to kwestia niesymetrii wyindukowanych napiec, powinien impuls zmienic kierunek. No chyba ze to niesymetria diod .. wlutowac odwrotnie ? A jak wyglada przebieg w ogole bez diod ?

Gdyby to bylo to - zwalczyc moze byc trudno, moze jakims malym kondensatorkiem, ale takim na w.cz. zalutowanym na samej diodzie.

No coz - zamiast diodek mosfecik maly zwierajacy uklad przez chwile po wlaczeniu zasilania ..

J.

Reply to
J.F.
Reply to
Piotr "PitLab" Laskowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.