Przestrojenie telewizora

W dniu 25.01.2023 o 15:25, yabba pisze:

Oczywiście że istnieje:

formatting link
niecałe 70zł :)

Taki mam, po wejściu w tryb programowania z paru centymetrów strzelasz w nowego oryginalnym pilotem i uczysz go power on, V+, V-, input.

Zmiana kanałów do niczego nie jest potrzebna bo to dekoder załatwia..

Reply to
Rutkowski, Jacek
Loading thread data ...

SECAM/PAL? Kablówka? Dekoder SAT? Było trochę tego...

Reply to
Rutkowski, Jacek

czwartek, 26 stycznia 2023 o 22:02:22 UTC+1 heby napisał(a):

Hmm, to dawało się zrobić "amerykańska automata do wiązania krawata", który rozpoznawał SAM (bez przyciskania/przestawiania czegokolwiek) PAL czy SECAM, a jeszcze czy NTSC - i to nie dość, że kolor, to jeszczebliczba linii i obrazów - i jeszcze podnośną dźwięku?

Mieliśmy taki kineskopowy daewoo 14", może jeszcze leży w komórce, bo odszedł na emeryturę zdrów (grał TV z dekodera, a w poprzednim mieszkaniu bez żadnego dodatku kablówkę), i miał na pilocie przycisk "system" - po jego naciśnięciu na ekranie pojawiał się napis "ntsc", ale oprócz tego żadnej różnicy.

Reply to
Dawid Rutkowski

Za przestrojenie zapłaciłem grosze a sama usługa wykonana na miejscu. A więc nie były to jakieś himalaje dla radiowca.

Reply to
Trybun

W dniu 26.01.2023 o 11:02, Wiesiaczek pisze:

Coś za coś. Ja trafiłem do takiego warsztatu że wymienili mi także szklaną podziałkę z nowa skalą.

Reply to
Trybun

czwartek, 26 stycznia 2023 o 21:11:34 UTC+1 Rutkowski, Jacek napisał(a):

Kanałow tak, power on może być OK, chyba że nie, ale volume to już głupie.

A "input" z pilota telewizora na co def7koderowi? "Power on" - jak oba złapią na raz, to OK, ale jak nie, to można mieć dyskotekę w przeciwfazie. A co jak nie chcesz dekodera wyłączać, bo nagrywa? A głośność - jak oba łapią, to podgłaśnia i dekoder i tv. Hmm, może i być, ale np. u mnie stary dekoder na scart dodaje do dźwięku przypierd - cichy, ale jeśli wzmacnia telewizor, to wzmacnia też przypierd.

Lepszy jest pilot od dekodera uczący się kodów tv - mój ma włączanie, input, v+ i v-. Prawie styka, czasem brakuje jeszcze jednego "custom", ale nauczyłem się znikać głupie szajsungowe menu od "input" za pomocą v+. Aha, na pilocie dekodera są osobne power, v+ i v- dla dekodera.

Reply to
Dawid Rutkowski

piątek, 27 stycznia 2023 o 09:12:23 UTC+1 Trybun napisał(a):

I tak do każdego typu mieli? Przestrojenie to zmiana jednego kondensatora - byle był serwisowo dostępny. Hmm, choć to mógł być ten na gałce - wtedy trudniej. Ew. dać drugi w szeteg czy równolegle.

Reply to
Dawid Rutkowski

Przyciskanie czegokolwiek jest <błąd: dzielenie przez zero> razy lepsze od wymiany płytek.

Ktoś ze znajomych miał Trinitrona z PAL/SECAM/NTSC odkupionego od jakiejś lokalnej telewizji. Czy były przyciski nie pamiętam, ale na 100% łapał NTSC i SECAM/PAL.

Bo to fake, pozostawiona funkcja od innego modelu, zobacz np. Pvm-1342q.

formatting link

Reply to
heby

Dnia Fri, 27 Jan 2023 09:10:54 +0100, Trybun napisał(a):

Niezupełnie jest to prawda. Można przestroić nie patrząc na jakość sygnału i szerokość skali i robiąc to w pięć minut za pomocą trzech elementów, albo można podejść lepiej i porządnie zestroić tor odbiorczy.

Zobacz choćby na materiał Adama:

formatting link

Reply to
Adam

Sam dwa razy przestrajalem (najpierw z zachodniego na nasze, potem z powrotem), wiec nie byly, ale:

-na słuch, bez wobuloskopu ... za jakosc nie ręczę. Cos tam gralo.

-zachodnie pasmo jest szersze, nie zawsze byl taki zakres regulacji. Choc oni przeciez uzywali tych samych kondensatorow i warikapow :-)

-zachodnie pasmo ma wyzsze czestotliwosci, starszy sprzet moze stracic troche czulosci, jak ma nieco gorsze tranzystory.

-znajomy nie przestrajal, tylko mieszacz dokladal. fajnie dzialalo w zachodnim sprzecie, bo po prostu przesuwal nasze stare stacje w zachodnie pasmo, ale troche gorzej w drugą strone, bo sie pasmo na szerokosc nie miesci. Trzeba bylo dwa zakresy.

-skale jak pisales ci wymienil ... do radyjka, ktore bylo w wersji eksportowej i takie skale byly dostepne, to super, o ile latwo wymienic. Gorzej jak nie bylo, czy akurat zabraklo.

J.

Reply to
J.F

W dniu 26.01.2023 o 21:11, Rutkowski, Jacek pisze:

Pisałem o odwrotnym podejściu. Dekoder uczy się kodów pilota od telewizora i do obsługi wystarcza pilot od TV.

Reply to
yabba

W dniu 26.01.2023 o 09:01, Trybun pisze:

Trudność przestrojenie UKF w odbiorniku analogowym (bez syntezy) w porównaniu do dołożenia dodatkowego dekodera w cyfrowym telewizorze, ma się tak jak montaż instalacji LPG w Polonezie z gaźnikiem do przerobienia Poloneza 1,4 MPI do standardu osiągów i wyposażenia nowej Skody Superb. Można przerabiać, ale taniej będzie kupić nową Skodę.

Reply to
yabba

W dniu 27.01.2023 o 10:13, Adam pisze: ....

Porządnie?! Jaja sobie robisz? Strojenie filtrów na słuch to zwykły idiotyzm.

Reply to
Wiesiaczek

W dniu 27.01.2023 o 12:26, yabba pisze:

Syntax error :] Naciśniesz głośność to TV się przestawi i tuner a jak naciśniesz "1" to nie jeden TV wlezie w swój tuner, wyłażąc z HDMI/AV, pomijam funkcje TG czy inne, związane z proporcją obrazu/cokolwiek poruszanie się po menu tunera to też zagwozdka...także ten, tego :)

...i jeszcze od TV to stary, wyduszony już pilot.

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

W dniu 25.01.2023 o 22:29, heby pisze:

To tak samo jak z tymi rowerami w Rosji czy dzwonem kościelnym, wiesz, że gdzieś dzwoni...

Nie, wspomnianych "shaderów" które są megaistotne, bo każda Intelowska integra się na nich wysypuje i grać nie idzie w ogóle. Oczywiście ma to związek z Dx, bo stary Dx nie obsłuży nowej karty. OK, wiele gier miało opcję wyłączenia ale wiele nie, szczególnie te lepsze i tworzone w ten sposób. Tylko mi znów nie wyskakuj, że to błąd programisty. Nie, to celowe działanie na tamte czasy.

Mylisz się. Były momenty, gdzie Ati czy nVidia dodawała grę do danego modelu karty i na ten moment dana gra działała sprawniej i lepiej tylko z tym modelem karty. W przyszłości jeszcze nikt nie był, więc trudno było przewidzieć jak się los potoczy, więc mi nie wyskakuj z bredniami Dx bo nie dość, że nie wiedziałeś wcześniej iż Dx jest kompatybilne wstecz/Os, to również nie wiesz że dosyć trudno zainstalować to na W11 ale w emulacji jednak zadziała, bo karta to łyknie, czego nie łyknie integra.

W ogóle lecisz funkcją "gimby nie znajo" ale jesteś tym gimbem.

Jest od cholery gier na 3dfx, które po odpaleniu w emulatorze wyświetlają fajny komunikat: "No 3dfx hardware detected"

-GAME OVER-

Noale skąd masz mieć o tym pojęcie skoro nie spróbowałeś?

Cały czas próbujesz udowodnić, że integra jest szybsza ale nie potrafisz zrozumieć, że to miszcz prostej. Na zakrętach wysiada ze starą AGP, która posiada wbudowane funkcje gamingowe a integra nie posiada i gra się zacina. OK, były silniki np. Unreal Tournamet i różnie to bywało, ciekawostką jest, że jak w pierwszym wydaniu UT, wybierzesz sterownik "glide" to działa lepiej niż 3D czy Gl, pomimo że komp w ogóle nie posiada 3dfx, tak, na integrze. Resztę o 3dfx, wytnę, bo "No 3dfx hardware detected" nie przeskoczysz emulatorem :] CBDU.

Dalej nie chce mi się kopać ale możesz sobie spróbować odpalić jakąś starszą, zaawansowaną w tamte fiuczery gierkę na 5 letniej integrze Intela, która była obecna w tamtych czasach (byle nie Mario czy Simsy) i sam się przekonasz, że szybkość karty nie oznacza szybkości w takiej grze. Może być nawet stare NeedForSpeed.

EOD

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

ale stroisz tylko jeden filtr. Wejsciowy. On malo selektywny.

Wiec da rade ... najwyzej osiągniesz "ciekawe brzmienie" :-)

J.

Reply to
J.F

W dniu 27.01.2023 o 16:42, J.F pisze:

Sre.

O jeżu malusieńki. Yabba chce, żeby PUDEŁKO dekodera nauczyło się pilota TV i przyjęło jego rozkazy do siebie.

Teraz zrozumiałeś? Pewnie znów nie czytasz na co odpowiadasz :>

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

W dniu 27.01.2023 o 09:14, Dawid Rutkowski pisze:

Pilot od dekodera ma dodatkowe przyciski dla TV. Mój Sony LCD 40" jak ma dźwięk z HDMI to tylko głośność z TV da się regulować. Regulacja na tunerze nie działa. Przy podpięciu analogowym przez eurozłącze dopiero regulacja z dekodera działa. Jak wyłącze TV to nie zawsze startuje na tym wejściu co było i trzeba zmienić na HDMI 1.

Przycisk POWER także jest osobny do TV i osobny do dekodera więc włączasz co Ci pasuje.

Mój TV niby jest SMART ale od początku odpiąłem mu LAN bo "śmieci łapał" jakieś powiadomienia itp.

Odtwarzam nagrania z poziomu dekodera z PENDRIVE więc TV jest ekranem a nie zbędnym śmieciem.

Do YT, dysków sieciowych, monitoringu itp używam oddzielnego boxa na ANDROIDzie co ma AdBlocka, mozille itp bez tych wciskanych na siłę SMART funkcji. Cały zestaw w czuwaniu pobiera <5W (TV,dekoder DVBT, Box Android) oraz wszystko podnosi się <5 sekund a nie jak ten niektóre modele >30sekund albo żrą >20W w czuwaniu...

Reply to
Rutkowski, Jacek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.