Próbkowanie w oscyloskopach cyfrowych

Użytkownik "Ireneusz Niemczyk" snipped-for-privacy@znajdziesz.w.archiwum> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@znajdziesz.w.archiwum...

Już, już prawie :-)) A czy ciekawe, hm miejmy nadzieję że tak.

[ciap]

I tak i nie, tam gdzie oscyloskopy Tektronixa mają Windows to w rzeczywistości oscyloskop pracuje z VxWorksem (obecnie w wersji 5, 6 jeszcze nie widziałem choc już jest). Windows jest przy okazji jako interfejs, który "każdy" użytkownik niby dobrze zna.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki
Loading thread data ...

Dnia 2004-11-14 23:09, Użytkownik Ireneusz Niemczyk napisał:

Tia, zdjęcie w jednym z ostatnich numerów EP - ekran oscyloskopu a na nim "Windows XP embedded" :-( Ciekawe kiedy wypuszczą SP2 albo powstaną wirusy zmieniające niepostrzeżenie nastawy oscyla ? ;-)

Reply to
badworm

Już polowaliśmy na spammmailera w sieci lokalnej. Złapaliśmy na oscylu.

Reply to
Marek Lewandowski

I teraz pomyśleć, że kotoś automatem ładuje w niego SP2 for XP. Ależ będzie bolało ;-)

__ Pzd, Irek.N.

Reply to
Ireneusz Niemczyk

Użytkownik "badworm" snipped-for-privacy@post.pl napisał w wiadomości news:419e33d5$ snipped-for-privacy@news.home.net.pl... [ciap]

W oscyloskopach Tektronixa jest teraz najczęściej W2k albo XP, ale były też i 98 i Me (nawet raz go zawiesiłem :-)

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

A jak w oscyloskopie robi się Ctrl-Alt-Del?

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

Użytkownik "Tomasz Piasecki" <mtbrider@_-nospam-_.poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:cnqgoo$99n$ snipped-for-privacy@helios.nd.e-wro.pl... [ciap]

Normalnie: wciskając 3 klawisze na klawiaturze, co wtym nadzwyczajnego?

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

To ten oscyloskop ma normalną, pecetową klawiaturę? Hm, chyba sobie poszukam w necie zdjęcia jakiegoś... Ja tam wolę gałki i pstryczki.

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

Użytkownik "Tomasz Piasecki" <mtbrider@_-nospam-_.poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:cnqrig$nkc$ snipped-for-privacy@helios.nd.e-wro.pl... [ciap]

ano ma. Tak po krótce jak jest zbudowany wspólczesny oscyloskop (a przynajmniej made by Tektronix) klasy TDS5k i wyżej: Są to 2 częsci. Pierwsza to oscyloskop właściwy ze swoim własnym systemem operacyjnym VxWorks i procesorem klasy PowerPC. Druga część jest właściwie na dokładkę i jest standardowym komputerem PC. Najzwyklejsza płyta PC (w TDS5k to nawet zasilacz całości jest od PCta). Jest tam zainstalowany Windows i oprogramowanie aplikacyjne służące za wygodny interfejs użytkownika dla przyzwyczajonych do programów w stylu Windowsowym. Obie części połączone są standardowym łączem PCI. Ponieważ płyta komputerowa jest standardowa więc oscyloskop posiada zestaw wyjśc jak każdy PC z kartą dźwiękową (nie wiadomo po co) włącznie. Dlatego ma też wejście na klawiaturę i myszkę (dostarczane wraz z oscyloskopem jako wyposażenie standardowe). Aplikacja oscyloskopowa, którą widzi użytkownik jesta taka jak kazdy program pod Windowsa i można to obsługiwać myszką lub klawiatuą. Poza dwoma bodaj przypadkami wszystkie oscyloskopy powyżej TDS5k, którymi miałem okazję mierzyć miały panel dotykowy więc je obsługiwałem po prostu palcem. Wbrew pozorom to bardzo wygodne i szybsze od myszki, klawiatury i wszystkich gałek i przycisków na panelu przednim.

Andrzej Kamieniecki

P.S. Jak dobrze kojarzę to jesteś z Wrocławia. Ze dwa razy do roku Tespol na PWr coś tam z oferty Tektronixa prezentuje, więc możesz podejśc i zobaczyć jak to wyglada na żywo.

Reply to
Andrzej Kamieniecki

<ciap>

Ach więc klawiatura jest oprócz gałek. OK.

Takiego nigdy nie obsługiwałem. Ale... Jakoś wolę gałki. Bo na pewno nie wszystko jest naraz dostępne pod palcem. Aby coś zmienić trzeba pewnie najpierw wybrać odpowiednie menu a potem pozycję w menu. A jak gałkologię znasz to nawet dwiema rękami naraz można coś kręcic :) Choć może to po prostu do nowego się trzeba przezwyczaić.

Niektórzy to mają pamięć...

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

Użytkownik "Tomasz Piasecki" <mtbrider@_-nospam-_.poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:cnqv82$47u$ snipped-for-privacy@helios.nd.e-wro.pl... [ciap]

wszystko jest dostępne pod palcem bo wszystko jest osiągalne kursorem myszki (jak to w Windowsach), który zastępuje się palcem :-) Zamiast pokręteł jest pole z dwoma strzałkami góra-dół a obok przycisk uruchamiający okno w stylu kalkulatora, z którego można wpisac daną wartość. Zresztą wiele nastaw (jak położenia w pionie i poziomie) można zmieniać po prostu sunąc palcem po ekranie. Jest taka mozliwość, że na górnej połowie ekranu jest przebieg a na dolnej zakładki z ustawieniami wybranego menu. Zaleta jest taka, że od razu widać co jest do dyspozycji w zakresie nastaw. Poza tym taką zakładkę można sobie samemu łatwo skomponować umieszczając te nastawy, których się będzie używać. Na panelu przednim masz przyciski i gałki na stałe, z których używasz i tak tylko kilka a tu możesz sobie takich paneli sam podefiniować jak jest akurat do pomiarów wygodnie. Ale to kwestia przyzwyczajenia. Wydaje się, że łatwiej gałkami ale jak troche popracować to palcem naprawdę lepiej:-)

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.