Wyswietlacz z aparatow cyfrowych

Mam kilka wyświetlaczy z aparatów cyfrowych (3x kompakty Canon i jeden nie wiem z czego). Wszystko to Sony, podobne do siebie i niejako standardowe, niestety oznaczeń żadnych, albo jakieś cyferki, bez echa w sieci. Da się do tego dobrać jakoś? (znaczy coś wyświetlać). To w ogóle ma wejścia CV, czy jakieś własne, cyfrowe? Obraz sugerował, że leci tam to samo, co na wyjście CV.

Drugie jeszcze pytanko mam, z innej beczki - kto poleci coś podobnego go

89S52 tylko dodatkowo z wejściami a/d 8bit, dostępne sensownie i w cenach powiedzmy do 20zł. I programowalne czymś darmowym i z eLPeTa. O tym, żeby był w obudowie DIL to pewnie nie mam co marzyć...
Reply to
Janko Muzykant
Loading thread data ...

Janko Muzykant napisał(a):

Raczej zapomnij. Sadze ze czip generuje obraz na wyjsciu AV na podstawie zawartosci pamieci ekranu - ktora jest tez pamiecia z ktorej LCD jest traktowany. Sam lcd bedzie pewnie zawierac tylko drivery kolumn/wierszy i generatory napiec, i trzeba bedzie go karmic ciaglym sygnalem (bycmoze szeregowo) z pamieci obrazu. Bez dokumentacji sensu nie widze.

W dil40: Atmega16, Atmega32, Atmega8535... maja A/D 10bit, ale nie ma problemu odczytywac tylko 8 bit a ostatnie 2 bity odrzucac (nie odczytywac rejestru nizszego). Ceny tez niezle (atmega16 w smd osiagalna nawet ponizej 7zl netto) Programowac mozesz przez spi/isp przez prosty interfejsik z hc244 (lub nawet na bezczelnego wprost z pinow lpt, bez hc244). Nie jest to '51 ale przesiadka jest calkowicie bezpolesna.

Reply to
BartekK

wszystko się da, kwestia cierpca...

Tam leci sygnał podobny do CV, ale (najczęściej) cyfrowo, znaczy separowane RGB, w czasie rzeczytwistym. Timingi są podobne, ale niektóe LCD oczekują, że nakarmisz je co drugą linią.

Reply to
Marek Lewandowski

Spróbuj na start jako referencję:

formatting link
o kompletne dataszity trudno, ale seria ACX to chyba ,,pierwszy podejrzany''. Różnice potrafią być spore - sygnał cyfrowy, analogowy, napięcia zasilania - bo jednak się to rozwijało w kierunku uproszczenia, ale ,,metoda'' sterowania się zanadto nie zmieniła...

Reply to
Marek Lewandowski

Dzięki, pasuje do tego co mam. Chyba zaczekam na pioniera tych zabaw, odniechciało mi się ;) A tak serio lcd z wejściem analogowym można zanabyć za realne pieniądze... mniejsze, niż siedzenie nad rozpracowywaniem ACXów.

Reply to
Janko Muzykant

O avr to wiem ;) Myślałem, że ktoś wypuścił pradziadka 51 z a/d i ips do tego dostępnego od kilku sztuk, ale nic. Trzeba będzie w końcu w te avry wejść.

Reply to
Janko Muzykant

jak masz o jeden za dużo tych lcdków, to ja się szeroko uśmiecham :-)

Reply to
Marek Lewandowski

No to ja wiem, ale nie chce mi się sprawdzać wśród setki układów, który co ma, ile kosztuje i czy jest realne dostanie go w liczbach detalicznych bez kombinacji w Polsce. Liczę na jakiś konkret, albo że się nie da.

Reply to
Janko Muzykant

O, to już konkrety. Dzięki.

Reply to
Janko Muzykant
Reply to
Piotr "PitLab" Laskowski

Ano, to wieśniactwo, no ale tak już jest. W sumie te układy nie są drogie, szkoda że w kijowych dla lutowaczy-hobbystów obudowach. Fajnie, że jest przedstawiciel, szkoda, że procesorki z przejściówką kosztują już sporo.

Reply to
Janko Muzykant

ee tam, nie przeginaj, kijowe to są BGA. A dzięki SMD można w domu robić płytki i nie mieć zmartwienia względem ułożenia tysiąca pięciuset otworkó w równe rządki...

Reply to
Marek Lewandowski

Jak rządki były nie równo to trzeba było kciuka użyć, i też wchodziło ;) I nie wypadało przed przylutowaniem...

Reply to
Janko Muzykant

lwh napisał(a):

To fakt, czasem wole dac element przewlekany, bo robi rownoczesnie za przelotke, albo zwore (ze wzgledu na rozstaw nozek - w smd musialbym dac zwore lub przelotki i przejscie druga warstwa, a przewlekany "sam siegnie" tam gdzie trzeba bez krecenia sciezkami) Przy atmega16 latwiej mi wychodzi zrobic mala plytke jednostronna z dil40 + wszystkie drobiazgi w smd z drugiej strony, niz tqfp44 (chyba ze jest dostep do 2 warstw i przelotek)

Reply to
BartekK

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.