Pralko-suszarka Candy kupiona niedawno w MediaExpert

Zwlekałem z opisem pralki do czasu rozwiązania problemu ze sklepem, ale najwyraźniej należy już opisać wrażenia. Zamieszczam opinię odrzuconą przez sklep -- powodem jest rzekome naruszenie regulaminu bez wskazania konkretnego naruszenia:

========================================================================== Zakup internetowy. Urządzenie przybyło do mnie 22 grudnia 2022 roku i tegoż dnia został zgłoszony problem.

Pralko-suszarka została nieprawidłowo (co wykazałem fotografiami) spakowana (prawdopodobnie przez producenta) i jest (najwyraźniej w efekcie tego spakowania) uszkodzona. Ww. nieprawidłowości nie można było stwierdzić przed rozpakowaniem urządzenia. (nieprawidłowo zostały założone blokady bębna)

Sklep nie kwestionuje problemu -- zgadza się na wymianę pralko-suszarki, ale najwyraźniej nie chce tego problemu rozwiązać. Odległy o kilkaset metrów serwis może przybyć za 2 tygodnie -- niczego nie wskóra, gdyż te pralki nie są naprawialne z uwagi na budowę; pralko-suszarki na wymianę nie ma, choć nową można kupić w interenetowym sklepie MediaExpert...

Rozmowa ze sklepem prowadzi donikąd, czas ucieka, nie mam czym prać... ==========================================================================

Pralko-suszarka zniknęła znienacka z internetowego sklepu wkrótce po zgłoszeniu problemu. Obecnie jest (od 23 grudnia w stacjonarnym, chyba od 24 grudnia także w internetowym MediaExpert) ale (mimo wcześniejszej (z 23 grudnia) woli_sklepu wymiany pralki na inną, sklep odmawia wymiany, zasłaniając się brakiem takich pralek...

formatting link
U Ciebie dzisiaj W sklepie jutro

Dostawa jutro Zamów przez: 06 godz. : 45 min. : 43 sek. ==========================================================================

Zależało mi na tej akurat z uwagi na WiFi i głębokość. (sklep zaproponował wymianę na taką samą lub na inną, podając link do swych propozycji)

Ale zależało mi na sprawnej, nie na uszkodzonej.

Uszkodzenie (stukanie podczas wirowania pustego bębna) spostrzegłem wkrótce po włączeniu pralki. Gumy blokad noszą ślady złego montażu, jednej z tych gum nie ma, jedna ze śrub jest zgięta...

========================================================================== Woli sklepu do rozwiązania problemu *zdecydowanie* nie widzę.

Reply to
Eneuel Leszek Ciszewski
Loading thread data ...

A czego się spodziewałeś po MediaExpert?

Reply to
Grzexs

W dniu 28 gru 2022 o 15:50, Grzexs pisze:

Współpracy?

Reply to
Eneuel Leszek Ciszewski

W dniu 2022-12-28 o 16:04, Eneuel Leszek Ciszewski pisze:

_RĘKOJMIA_ nie GWARANCJA. I temat ma być załatwiony od ręki. Ciebie nie obchodzi, że oni nie mają, albo zwracasz całość i wymieniasz na sprawną albo zwrot kasy i kupujesz nową.

Przechodziłem przez podobny problem w przypadku TV. Z reklamacją nic nie wskórałem. W momencie gdy powołałem się na rękojmię temat załatwiony od ręki.

Reply to
titanus

W dniu 28 gru 2022 o 18:34, titanus pisze:

Pralko-suszarka kupiona jest na prywatną osobę -- oczywiście. (nie na firmę; nie na NIP)

Od tego zacząłem.

Tego nie ruszałem.

Dobrze by było.

Też tak uważam, ale gadka z MediaExpert jest trudna.

Z tym sklepem czy z innym?

Od tego zacząłem. Najpierw wyglądało, jakby chcieli wymienić bez oporów, później zauważyli, że takiej samej nie mają i nie potrafią powiedzieć, kiedy będą mieli, więc mogą wymienić na inną z ewentualnym wyrównaniem cen, aż zapytali, czy zgadzam się na serwis -- zgodziłem się na wszelki wypadek, co nie znaczy, iż zrezygnowałem z wymiany. Najbliższy serwis Candy jest niespełna kilometr ode mnie. Wkrótce zobaczyłem taką samą w stacjonarnym, o czym poinformowałem ich m@ilem (ale była już Wigilia, więc być może już nie pracowali) a za jakiś czas zobaczyłem także w internetowym, o czym także ich powiadomiłem m@ilem...

Nie zaakceptowałem wymiany na inną, gdyż głębszej bym nie zmieścił. Wśród zaproponowanych linkiem była taka sama (której jednak nie można było kupić i na którą nie mogli wymienić) oraz głębsze. Odpisałem, że na głębszą nie mogę zgodzić się z uwagi na brak miejsca.

Do tej pory serwis nie odezwał się do mnie.

-=-

Dzięki za słowa otuchy. Szybko ubywa mi czystych ubrań i ręczników.

Reply to
Eneuel Leszek Ciszewski

W dniu 2022-12-28 o 19:21, Eneuel Leszek Ciszewski pisze:

Skoro nie mogą Ci zapewnić sprawnej - takiej samej - to masz prawo do zwrotu kasy z tytułu rękojmi.

Uderz do rzecznika praw konsumenta - w razie gdyby czas rękojmi się przedłużał - i wyślij do ME kopię tego pisma. Czasami to pomaga jeszcze lepiej.

U mnie w ME czas wymiany TV na nowy - ten sam model - trwał łącznie 12 dni.

Reply to
titanus

W dniu 28 gru 2022 o 20:47, titanus pisze:

Chyba tak.

Na razie poprosiłem o pomoc Alior Bank, jako że zapłaciłem kartą; dokładniej -- kartą za pośrednictwem smartfonu i Google Pay czy jakoś tak. (Portfel Google) Chargeback.

Teraz już wolałbym odstąpienie od umowy, bo jeśli teraz są takie trudności -- co czeka mnie w ewentualnej przyszłości?

Reply to
Eneuel Leszek Ciszewski

Niestety, z Media Expert też mam nie najlepsze doświadczenie. Na drugi dzień po zakupie w sklepie stacjonarnym Media Expert, ze względu na usterkę fabryczną w sofcie, nie chcieli mi wymienić konsoli na niższy model. Ogólnie, to w Polsce jest problem i dramat ze skutecznym egzekwowaniem gwarancji czy rękojmi.

Reply to
pytający

in <news:tohfvh$1s84$ snipped-for-privacy@gioia.aioe.org>

user Eneuel Leszek Ciszewski pisze tak:

Nigdy nic nie kupować nawet żeby było tańsze. Czekam aż zbankrutują. Odbiję szampana.

Reply to
PiteR

Moze cos sie zmienilo, ale dawniej to "od ręki" oznaczało, ze sprzedawca ma sie ustosunkowac do reklamacji w 2 tygodnie.

Ogolnie chyba przez pol roku (teraz juz moze rok) lepiej korzystac z rekojmii. W szczegolnych przypadkach nawet dluzej.

Co nie zmienia faktu, ze np. Euro RTV znajomą olało.

A cos slysze, ze od nowego roku, jakies nowe, lepsze przepisy chroniące konsumentow.

J.

Reply to
J.F

Ja kiedys u nich laptopa kupilem. Zacząłem od instalacji Windows, i tu zonk - procedura byla taka, ze nalezy nagrac trzy plyty z tego co jest na HDD, a potem z tego instalowac. No i sie nie instaluje.

Zamiast mi wystawic zawartosc gdzies na FTP, to oni chca, abym wyslal laptopa do serwisu. Do Bratysławy. Na ich koszt ... ale niech sie cos po drodze stanie, i gdzie sie bede bujał. Odnioslem do sklepu, oni wyslali, wrocil w terminie ... no ale normalnie bym sie wsciekl - tracic komputer na 2 tygodnie z tak błachej przyczyny ?

J.

Reply to
J.F

Pan J.F napisał:

Do Bratysławy, to pewnie HP? Kiedyś naprawę gwarancyjną załatwiałem wprost z infolinią producenta. Zaczęli od pytania, czy umiem trzymać w ręku śrubokręt. Bo mają do zaproponowania dwie ścieżki. Mogę spakować komputer i wysłać do Bratysławy, a potem czekać ze dwa tygodnie. Mogę też dostać części do wymiany, co jest znacznie szybsze. Gdzieś po dwóch dniach dostałem twardy dysk i kartę wi-fi. Po wymianie dysku i instalacji systemu (płyty też przysłali) wszystko zaczęło działać, łącznie z wi-fi (jak się okazało, karta potrzebuje firmware, który był na uszkodzonej części dysku). Zepsuty dysk odesłałem za darmo w załączonej kopercie. Zwrotu nadmiarowo wysłanej karty wi-fi nie chcieli. Ogólnie muszę pochwalić za elastyczność w działaniu.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Akurat Acer.

Godne pochwały.

Bo tego głośno nie powiedzą, ale jak sie cos popsuje, to naprawa wcale nie bedzie "od reki", tylko w 2 tygodnie. I 2 tygodnie bez komputera czy smartfona.

Wyjatek to gwarancje Next Business Day.

J.

Reply to
J.F

Pan J.F napisał:

Dlatego godnie pochwaliłem.

Tu akurat powiedzieli głośno, że chcą jak najszybciej i robią co mogą.

Z tym mam doświadczenia takie, że jak się zapodziało hasło do biosa, to następnego dnia przyjechał technik z Della i na miejscu wymienił płytę główną.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Dnia Thu, 29 Dec 2022 13:23:14 +0100, Jarosław Sokołowski napisał(a):

Wymienił? Bo od pewnego czasu są hasła serwisowe, indywidualne dla każdego egzemplarza.

Reply to
Adam

Pan Adam napisał:

Tak, wymienił, nawet mu to sprawnie poszło. To nie był mój laptop, tylko kolegi, troszkę starszy (to znaczy laptop starszy, kolega przeszło dwa razy młodszy). Nawet pytałem, co z tą płytą dalej będzie. Mówił, że przelutują pamięć i pójdzie dalej do obiegu. Potem spojrzał na mój i powiedział, że z tym miałby łatwiej. O tych hasłach wspomniał.

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 29.12.2022 o 23:35, Jarosław Sokołowski pisze:

Od laptopa? ;)

Reply to
SW3

W dniu 29 gru 2022 o 00:07, PiteR pisze:

Na razie chyba wchłaniają kolejny sklep.

formatting link

-=-

Wieści ze sklepu nie ma, z serwisu też nie ma...

Reply to
Eneuel Leszek Ciszewski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.