Potrzebny przewód - jaki będzie dobry?

Witam

Chcę przerobić zasilacz komputerowy na zewnętrzny. Potrzebuję do tego przewód 20 żyłowy i jakąś zgrabną wtyczkę + gniazdko 20 stykowe. Przez pojedynczą żyłę będzie szedł prąd maksymalnie 35A o napięciu 12V. Możecie podpowiedzieć jakiegoś producenta i typ kabla który by się nadał (żebym wiedział o co pytać w sklepach)? Dodatkowo - czy zna ktoś we Wrocławiu sklep, w którym kupię ok 2m takiego przewodu?

Pzdr Świdr

Reply to
Swidr
Loading thread data ...

Albo zapomniałeś przecinka albo tkwisz w błędzie. Wyjścia 12V nie mają takiej wydajności...

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Faktycznie pokręciłem - zasilacz który chcę zastosować ma max 20A na

12V i 36A na 5V. Chciałem mieć zapas w przewodzie ale trochę przesadziłem. Tym bardziej, że nie cały prąd będzie szedł jedną żyłą. Miałem zamiar puścić wiązkę do płyty głównej tak jak jest, a zasilanie napędów jednym kompletem do podziału już wewnątrz obudowy.

Pzdr Świdr

Reply to
Swidr

Jeśli chcesz zasilać w ten sposób komputer, to od razu wybij sobie z głowy 2 metry przedłużacza przy takich prądach i takim charakterze obciążenia. Jeśli chodzi Ci o hałas - zastosuj chłodzenie wodne - łatwiej przerobić zasilacz na chłodzenie wodne niż przedłużać przewody zasilające.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Nie chodzi o chłodzenie - chodzi o to, że mam ładną obudowę SLIM która ma zasilacz 200W, który nie wydoli na lepszej karcie graficznej którą będę chciał kupić. A nie ma na rynku zasilaczy mATX o większej mocy (przynajmniej ja nie znalazłem), a normalnych rozmiarów ATX sie nie zmieści chyba. Znalazłem za to na zdjęciach z jakichś targów zasilacz zewnętrzny do PC który miał taki długi wielożyłowy kabel puszczony do obudowy. Może to nie było 2m, może 1,5m ale nie wiem czy to jakaś duża różnica. A co stoi na przeszkodzie że taki dłuższy kabel nie pociągnie?

Pzdr Świdr

Reply to
Swidr

zgrabna wtyczka przy takich prądach? Ni ma lekko. A co do kabla to polecam zrobić samemu, bo fajnego gotowca nie dostaniesz. Miękkie przewody pomiarowe 2.5mm, przynajmniej po 2 na każde napięcie i 3 na masę. To wszystko do miedzianej koszulki oplotowej a na to oplotową koszulkę z tworzywa. Będzie toto grubości kciuka ale ma szansę zadziałać na 2m.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

A znalazłem takie coś:

formatting link
i tam jest w cenniku skróconym taki kabel ÖLFLEX CLASSIC 110 25 G 2,5 - nie nadałby się - ztego co wyczytałem w katalogu to obciążalność prądowa jest 20A a przecież do kompa nie idzie pełna moc jedną żyłą? Złącza też tam jakieś mają. Zadzwoniłbym tam i popytał ale tak jakoś głupio im zawracać głowe o dwa metry kabla ;-)

Pzdr Świdr

Reply to
Swidr

Użytkownik "Swidr" snipped-for-privacy@wirtualna.polska napisał w wiadomości news:cgutgm$796$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl... . A nie ma na rynku zasilaczy mATX o większej mocy

Witam Może się uda przełożyć samą płytkę zasilacza. Przyglądałem się kiedyś i powinno pasować. Wojtek

Reply to
wowa

Może spróbuj przerobić zasilacz na taki ze "czteroprzewodowym" sprzężeniem zwrotnym, stabilizujacym na wtyczce a nie na płytce zasilacza. Choć nie będzie to proste z uwagi na obecnosć kilku napięć. Ale wówczas bedziesz mógł użyć niezbyt grubych przewodów.

Reply to
william
[...]

[...]

Prawo Ohma. Przespałeś lepkcję?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.