Phone Out -> Line Out

Interesuje mnie zakup pewnego keyboardu (instrumentu), funkcje ma ok, ale akurat w tym konkretnym modelu producent nie dał wyjścia line-out (żeby nie było wszystkich funkcji w jednym modelu). Jest natomiast wyjście na słuchawki (w katalogu nazwali to złącze "Phones"). Mam w związku z tym pytanie czy będę mógł nagrywać z tego wyjścia na komputer (który ma line-in). Czy ewentualnie jeśli nie da się bezpośrednio kabelkiem tego podpiąć to czy są jakieś ogólnodostępne albo łatwe do zlutowania konwertery. Ciekawi mnie też czy jakość z wyjścia "Phones" może być gorsza niż z line-out, bo w tym przypadku to już zacząłbym się zastanawiać czy jednak nie wybrać innego keyboardu w którym jest line-out (ale wtedy tracę inne funkcje).

Pozdrawiam, Marek

Reply to
Netx
Loading thread data ...

Netx pisze:

Gorsza raczej nie - ale mogli dać przed tym wyjściem jakiś filtr dopasowany do słuchawek (spotkane w discmanie sony - sygnał z wyjścia słuchawkowego miał bardzo mocno podbite basy). Elektrycznie raczej nie powinno być problemów - trzeba tylko uważać z ustawianiem głośności :) Pozdrawiam GRG

Reply to
grg12

grg12 pisze:

Dziękuję za odpowiedź. Przy tańszym sprzęcie pewnie bym się nie przejmował i tak to podłączył. A tak dla uspokojenia nie warto dać jakiegoś rezystorka szeregowo?

Pozdrawiam, Marek

Reply to
Netx
Reply to
William Bonawentura

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.