PC jako pami?? USB - mo?na zarobi?.

Witam, spędziłem ponad 1h w sieci aby sprawdzić możliwość kupna gotowego rozwiązania, które opiszę poniżej i nic nie znalazłem. No może poza kilkoma odpowiedziami w języku angielskim, że się nie da tego zrobić ale ja w to nie wierzę, za to jestem przekonany, że jak polscy spece powiedzą że się czegoś nie da wykombinować to tak jest. Do rzeczy, ostatnio na rynku pojawiły się liczne urządzenia audio&video z portem USB celem podłączenia pamięci USB. Widziałem już DVD, mini wieże oraz markowe amplitunery (od 800 PLN). Rozwiązanie robi się popularne i pewnie za kilka miesięcy wszystko co tylko może będzie wyposażane w port USB - czyli wielki rynek. Wielu to rozwiązanie bardzo się podoba tak bardzo, że najchętniej do portu USB podłączyliby swojego PC z HDD wypchanymi multimediami. I tu jest właśnie problem bo nie znalazłem rozwiązania sprzętowego które podpięte kablem (w przyszłości wireless) do PC symulowałoby pamięć USB. Może moje poszukiwania były nie skuteczne ale jeśli nie, to temu któremu uda się pierwszemu wyprodukować i wdrożyć do sprzedaży takie urządzenie wróżę dużą kasę :)

Pozdr,

Reply to
jacnow___
Loading thread data ...

U?ytkownik "jacnow__ snipped-for-privacy@tenbit.pl" snipped-for-privacy@eranet.pl napisa? w wiadomo?ci news: snipped-for-privacy@73g2000cwn.googlegroups.com... [ciach]

Tylko po co jak dzis dysk 300GB na USB to zadna rewelacja ?

Reply to
Robgold" <robgold NO

jacnow__ snipped-for-privacy@tenbit.pl napisał(a):

Są spec kabelki nieco droższe za pomocą których można połączyć dwa hosty, bo takie radio z usb to w tym wypadku host. Przypuszczam że dopracowanie tego pod kątem emulacji pamięci USB to kwestia sterowników.

Reply to
Piotr [PKi

jacnow__ snipped-for-privacy@tenbit.pl napisał(a):

Wystarczy karta PCI z układem NET2280 (kontroler urządzenia USB) i kawałek oprogramowania. Nie wiem jak to jest pod innymi systemami, ale pod Linuksem to kwestia paru(nastu) minut zabawy, bo i sterownik układu NET2280, i udający urządzenie masowe są dostępne od ręki.

w.

Reply to
Wojtek Kaniewski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.