Gniazdo na tasiemkę od wyświetlacza

Jak nazywają się te małe białe gniazda SMD których obecnie jest pełno wszędzie w sprzęcie i podłącza się do nich tasiemki. Szukam gniazda do tego wyświetlacza

formatting link
jeżeli by ktoś wiedział przy okazji gdzie to kupić to także proszę o tę informację.

Reply to
Kurciok
Loading thread data ...

Patrzyles w TME? Powiedz lepiej skad ten wyswietlacz dorwales :-) (Tylko mi nie mow, zebym PS2P rozebral).

m.

Reply to
Martin Lukasik

Przeglądałem katalogi tme i elfy ale nic takiego nie widze co mnie trochę dziwi bo tak jak wspomniałem teraz wszędzie w sprzęcie elektronicznym są te gniazda. Może po porstu przeoczyłem? Nawet jak nie będzie w Polsce to mogę sobie to sprowadzić tylko musze :) wiedziec jak to się kurde nazywa bo inaczej nie znajdę :(

Na allegro są po 200 zł i na eBay po 33$. Jako części zamienne do tej konsolki.

Reply to
Kurciok

Sprawdziles oferte hirose na zlacza FPC/FFC?

Reply to
PAndy

Coś znalazłem wydaje mi się że to to

formatting link
ale głowy nie dam :)

Reply to
Kurciok

Kurciok napisał(a):

Witam,

a wiesz moze gdzie znalesc opis do tego wyswietlacza ?

Pozdr AK

Reply to
AK

formatting link

Reply to
Kurciok

A masz jakis kontroler do tego?

Reply to
T.M.F.

Z pdf wynika że niepotrzeba.

Reply to
Kurciok

Kurciok napisał(a):

No jak, musisz podawac sygnal taktujacy wprowadzanie danych do kolumn, sygnaly synchronizacji, no i same dane 3*8 bitow. I to wszystko odswiezac stosowna ilosc razy na sekunde. Wiec kontroler niezbedny.

Reply to
T.M.F.

Chce użyc do tego uC ARM7 rozdzielczość to 480 x 272 = 130560 pikseli to nie tak dużo. Nie chce na tym wyswietlać animacji także powinno wystarczyć.

Reply to
Kurciok

Kurciok napisał(a):

480*272*60 (obrazow na sekunde)*3 (24 bity/pixel) + generacja sygnalu taktujacego dla kolejnych pixeli i licznikow linii. ARM pociagnie, ale ile mocy mu zostanie? W dodatku jesli program na chwile zajmie sie czyms innym zobaczysz to na LCD. BTW. Chyba Atmel ma ARMy z interfejsem do LCD?
Reply to
T.M.F.

BTW. Zapodaj link do jakiejs licytacji na allegro do tego LCD, bo jakos nie moge znalezc, a byglada to ciekawie.

Reply to
T.M.F.

Mon, 11 Dec 2006 17:32:24 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "Kurciok" snipped-for-privacy@poczta.BEZSPAMUonet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Kable nazywają się FFC (Flex Flat Cable), złącza bywają zazwyczaj nazywane złączami do FFC, często jest też robione rozróżnienie na ZIF (Zero Insertion Force) - te z ramką kórą się zaciska po włożeniu taśmy i non-ZIF - te w które tasiemkę trzeba wcisnąć.

Kto to sprzedaje ? Maritex, Elfa.

google -> FFC site:.pl

Niestety tanie to to jeszcze nie jest, może za jakieś 5 lat ... :-/

W maritexie niestety nie ma tasiemek, a jest tylko enigmatyczne info żeby skontaktować się z ich działem handlowym (więc pewnie trzeba wagon zamówić żeby w ogóle sprowadzili).

Acha - gniazdka do FFC różnią się jeszcze tym czy styki wewnątrz są od góry czy od dołu gniazda !!! Sklepy jeszcze tego nie zauważyły i trzeba zgadywać ze zdjęcia. Zazwyczaj gniazdką są górnostykowe, ale spotkałem sie już w sprzęcie z dolnostykowymi więc zwracajcie na to uwagę !

Reply to
BLE_Maciek

Wpisz w wyszukiwarce na allegro lub ebay "psp sharp"

Reply to
Kurciok

Użytkownik "T.M.F." snipped-for-privacy@nospam.mp.pl> napisał w wiadomości news:elkgmt$ja5$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

formatting link

Reply to
MuNiO

60 obrazów na sekundę skąd wziołeś tą wartość?

No ale to chyba działa tak że raz wpisanego obrazu nie trzeba odświeżać przecież to nie TV z kineskopem :) a może jednak?. Wpisuje raz obraz coś jest wyświetlone na wyświetlaczu a ja sobie mogę użyć ARM do czego chce wtedy i nie ma obciążenia żadnego do momentu kolejnej aktualizacji obrazu. Czy też nie?

Reply to
Kurciok

Kurciok napisał(a):

To jest typowa wartosc dla LCD. Zobacz na stronie 13 cytowanego przez ciebie pdfa - clock frequency - min. 7,83MHz - z taka czestotliwoscia minimalna musisz mu podawac nowe pixele.

Nie, to tylko matryca, musisz ja odswiezac, bo nie ma wlasnej pamieci. Co wiecej, tego typu LCD nie znosza zaniku impulsow taktujacych przy wlaczonym ekranie - to moze uszkodzic matryce. Takze obawiam sie, ze twoj ARM z czestotliwoscia co najmniej 7,83MHz bedzie musial mu podsylac te dane. To go koszmarnie obciazy i ciezko bedzie w niego wsadzic jakas inna aplikacje.

Reply to
T.M.F.

Dobrze że zwróciłeś mi na to uwagę. Przejrzałem sobie

formatting link
i wynika z niej że tylko AT91SAM9261 ma controller LCD jak na złość ten ARM nie ma wewnętrznej pamięci Flash tylko ROM (czyli chyba można go tylko raz zaprogramować) no i to 200 Mhz mnie trochę odstrasza. No to mam chyba dwa wyjścia albo znaleźć uC z obsługą LCD lub użyć ARM tylko jako sterownik do LCD, a całą aplikacje umieścić w drugim uC. A może jest jakiś chip który sam w sobie jest kontrolerem LCD? Może coś polecisz?

Reply to
Kurciok

A nie mozesz dorobic troche hardware do tego? caly ekran to 382.5KB, wystarczy jeden SRAM 512KB ktory kosztuje 12zl + jakies FPGA albo CPLD (ok 50zl) - koszt sterownika nie przekroczylby

80zl jak mysle (dodalbym jeszcze jeden SRAM jako drugi bufor i po klopocie) Moze ktos z grupy skrobnalby cos na szybko w VHDL czy Verilogu... - taki display moze byc popularny...
Reply to
PAndy

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.