monitor przemysłowy - pytanie

Monitor przemysłowy z obrabiarki ma tylko

3 wejścia : RGB. Moje pytanie : w jaki sposób się on syschronizuje z sygnałem - czy do każdego koloru jest w tym przypadku dołozony sygnał H+V czy też może jest to tylko na jednym kolorze. A może on potrafi zsynchronizowac się tylko na podstawie sygnałów RGB ? Najlepiej jakby odpowiedział ktoś kto zna ten temat. Ale pewnie takich tu nie ma więc teoretycy też są proszeni o głos :-)

Leszek

Reply to
Leszek
Loading thread data ...

Najczesciej w takich wypadkac sygnal synchronizacji transmitowany jest na kolorze zielonym - Sync on Green. Wez oscyloskop i popatrz, byc moze tez jest na innych skladowych ale tak sie przyjelo ze na zielonym w RGB a n Y w YPbPr.

Reply to
PAndy

He He........... na stole mam tylko monitor, obrabiarka jest 200km ode mnie a monitor po naprawie pasowałoby jakoś sprawdzić Skąd wziąć źródło takiego sygnału z dołozonym H+V ?

Leszek

Reply to
Leszek

Zsumuj na rezystorach i brmkach sygnal z VGA, to wszystko. powinno zadzialac z palca... nie wiem jak z polaryzacja - najlepije wziasc bramki 7486 i zrobic przlaczalne odwracanie fazy albo z 7404 pobierac jedna z dwoch faz, to na sumator rezystorowy i dolozyc cos takeigo do sygnalu G. Pewnie bedziesz musial jakas plytke montazowa wykorzystac

Reply to
PAndy

Użytkownik "PAndy" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:dk4ruu$6i2$ snipped-for-privacy@news.dialog.net.pl...

Przy zalozeniu ze ten monitor pracuje na czestotliwosci vga , a to bynajmniej nie jest pewne

- raczej bedzie to monitor fixed freqency . Mozna sprobowac po naprawie zmierzyc czestotliwosc generatora odchylania poziomego bez sygnalu i podac sygnal o podobnych parametrach.

pzdr

Reply to
Przemek

Czy sądzisz że będzie tam zastosowana inna częstotliwość H i V niż standardowo stosowane VGA - SVGA?

Leszek

Reply to
Leszek

Nie przypuszczam, przyjmuje sie jakos okreslone formaty ekranu by mialo to sens (adresacja, wielksoc pamieci obrazu itd) do tego dochodza ludzkie (>50Hz) czestotliwosci refresh. Powinno to byc w takim razie: V okolo/ponad

60Hz a H okolo/ponad 31kHz
Reply to
PAndy

SVGA to nie ma zadnego standardu :-)

Za to np Sun czy SGI swoje mialo ..

a jak on dziala bez sygnalu ? moze chodzi na jakiejs wlasnej, zblizonej do nominalnej czestotliwosci ..

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.