Moc taśm LED

Witam Czy ktoś wie jaką mniej więcej moc na metr bieżący mają typowe taśmy ledowe z rolki, sprzedawane np. w Castoramie? Chodzi mi raczej o moc wydzieloną na diodach, choć nie pogardzę mocą łącznie z opornikami szeregowymi :)

Reply to
Jacek Maciejewski
Loading thread data ...

Użytkownik "Jacek Maciejewski" snipped-for-privacy@go2.pl napisał w wiadomości news:1oqxt1lg4efng$.16acuyv4pbh6j$. snipped-for-privacy@40tude.net...

Kilka lat temu kupiłem 4m taśmy (600 LEDów/5m) jakiejś "bardziej firmowej", ale już nie pomnę, a nawet sklep zniknął. Z tego co pamiętam to te 4m brały mi prawie dokładnie 2A z zasilacza laboratoryjnego ustawionego na 12V. Było to mniej niż gdzieś podana moc jaką taśma powinna pobierać, ale o ile to nie pamiętam. Zasilacz impulsowy, który do tego mi sprzedali dawał chyba nieco wyższe napięcie niż 12V więc i moc była większa. To chyba wszystko, co wiem w tym temacie. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

Użytkownik "Jacek Maciejewski" snipped-for-privacy@go2.pl napisał w wiadomości news:1oqxt1lg4efng$.16acuyv4pbh6j$. snipped-for-privacy@40tude.net...

rodzajow tych tasm jest sporo, rozne diody, rozna ilosc na metr wiec trudno okreslic co to typowa tasma led z danych podawanych przez sprzedajacych spotkalem sie z tasmami od 4,8W/m do

18W/m

pozdr

Tomasz

tck(at)top.net.pl

Reply to
tck

dokładnie tak jest. i jeśli masz taśmę 3528 to możesz z niej zrobić podświetlenie ramy obrazka. jeśli tą samą mocą zasilisz taśmę 2835 to możesz oświetlić pokój. ToMasz

Reply to
ToMasz

Dnia Mon, 29 Aug 2016 16:27:32 +0200, ToMasz napisał(a):

A co to są za tajemnicze oznaczenia? Czy tylko licentia poetica?

Reply to
Jacek Maciejewski

Użytkownik "Jacek Maciejewski" napisał w wiadomości Dnia Mon, 29 Aug 2016 16:27:32 +0200, ToMasz napisał(a):

Tak to producenci oznaczaja ... przy czym mam glupie wrazenie, ze to o rozmiar obudow led chodzi, i wielkiej roznicy miedzy 3528 i 2835 nie widze.

Za to pod jednym kodem moze sie kryc masa poduktow.

Ot, kolejny etap chinskiego marketingu - poprosze 2 kg LED 3528, sypiemy i klient odchodzi zadowolony :-)

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2016-08-29 o 18:16, J.F. pisze:

Dokładnie tak.

Tak, chociaż występuje zaskakująca zbieżność poboru prądu i typu obudowy LED dla określonej gęstości taśmy. Występuje również pewna zbieżność w ilości światła, ale jest ona znacznie mniejsza, orzy czym nie należy patrzeć na podawane parametry, ale sprawdzić własnymi oczami. I zwracać uwagę na ustawienie taśmy - zwykle w sklepach ustawia się je tak, żeby oślepiały, co nie ma prawie żadnego przełożenia na potencjalne zastosowania (no bo może ktoś jednak tak ich będzie używał - nie wiem). Dobre taśmy z 2835 są rewelacyjne. Nie wiem, może już się pojawiły jakieś nowsze/lepsze.

O tak, i piszemy że mają światła od groma i trochę. Ogólnie to widać po cenach taśm - generalnie są dwa przedziały. Różnica w cenie generalnie pokazuje czego mozna oczekiwać. Ja się bardzo szybko wyleczyłem z tych tanich.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.