LG 43LH570V-2D

Loading thread data ...

W dniu 2017-08-18 o 00:31, Kamil pisze:

Jakoś nikt się nie kwapi, pewnie nie mają tego modelu. Hm, ja też nie, ale... Ale czy nie ma dołączonej instrukcji? Jeśli zgubiłeś, to ściągnij sobie z netu. Zresztą gdy ją będziesz miał w postaci cyfrowej, to łatwiej wtedy znaleźć będzie przez wyszukiwarkę, frazy "nagrywanie", lub "USB".

Reply to
JaNus

Być może nagrywanie jest możliwe tylko po podłączeniu dysku twardego i sformatowaniu go przez urządzenie.

Bezczelne nagrywanie na USB flash, w dodatku bez szyfrowania to przypadłość tanich, niemarkowych telewizorów i dekoderów.

Reply to
Mirek

W dniu 2017-08-19 o 17:39, JaNus pisze:

A tu stoi napisane, że brak funkcji nagrywania na USB.

formatting link

Reply to
t-1

W dniu 2017-08-18 o 00:31, Kamil pisze:

Na czym próbowałeś nagrywać? Mój LV570S nagrywa tylko na zewnętrznym dysku HDD, który sam formatuje i szyfruje. Robiłeś update firmware? Z pierwotnym, który miałem, trzeba było kombinować coś ze zmianą regionu a z obecnym działa nagrywanie z ustawieniami PL.

Reply to
Andrzej W.

W dniu 2017-08-19 o 20:21, Kamil pisze:

Też się przymierzam do jakiegoś zakupu, wybrałem nawet jakieś modele, ale przypomniawszy sobie kłopoty Kamila - zerknąłem za funkcją nagrywania, i jej nie znalazłem. No i tak mnie naszło dumanie nad przyczynami jej braku. No bo to raczej nie jest problemem technicznym, jak mi się (laikowi) wydaje? Cóż to za trudność wyprowadzić (z któregoś tam miejsca) sygnał do wyjścia USB? Gniazdo jest, ale w rozpatrywanych modelach robi tylko za wejście: tzn. można tam podłączyć pendraka, czy dysk, i z niego odtwarzać na ekranie. Natomiast o nagrywaniu nie ma mowy.

A jeśli jest to problem nie-techniczny, to najwyraźniej polityczny: wygląda na to, że urządzenia pozwalające nagrywać to, co leci w eter, do naszej anteny - są obłożone jakąś daniną? Na rzecz jakiegoś wszechświatowego ZAIKS-u, czy jak tam się on nazywa. I to podnosi ich cenę na tyle odczuwalnie, że producenci celujący w target o mniejszej zamożności - wolą oferować sprzęt ową daniną nieobciążony, więc wyraźnie tańszy.

Ktoś, coś, gdzieś - słyszał?

Reply to
JaNus

W dniu 2017-09-16 o 10:23, JaNus pisze:

Żeby to miało jakikolwiek sens TV powinien posiadać dwa tunery (nagrywanie i oglądanie) do tego znacznie mocniejszy procesor z dwoma torami video i czymś do miksowania (PIP) i zaczyna się robić drogo.

Oczywiście można dodać nagrywanie do TV z jednym tunerem ale użyteczność jest znikoma, możesz jedynie nagrywać to co oglądasz.

Reply to
Andrzej W.

Jakos w przeciagu roku nie mialem parcia na nagranie czegokolwiek. I jak sa warunki to w zyciu nie kupowac telewizora tylko projektor.

Reply to
Zenek Kapelinder

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.