Dodatkowy przewód od alternatora

Mam spadek napięcia rzędu 0,5V między tym co wychodzi na alternatorze, a klemami na akumulatorze. Będzie ok, jak dołożę dodatkowy przewód miedziany sensownej grubości między plusy i dodatkowy miedzy minus akumulatora i którąś śrubę na silniku? Elektrykiem nie jestem, na mój chłopski rozum problemu nie widzę, ale wolałem się spytać.

Reply to
Mateusz Bogusz
Loading thread data ...

Ale w jakim celu?

Może lepiej odkręć umasienie przy aluminiowym bloku silnika, wyczyść dobrze styk i przykręć z powrotem.

Reply to
Pszemol

Problemu zaiste nie będzie, ale czy to pomoże? Wątpliwe.

Czy masz pewność iż spadek napięcia faktycznie następuje między masą pojazdu a minusową klemą akumulatora? Prosty test: zmierzyć miernikiem napięcie między jakimkolwiek (metalowym, czystym) elementem karoserii, a minusową klemą akumulatora. Jeśli odnajdziesz tam twoje zgubione 0.5V, to zamiast dokładać drugi przewód, lepiej sprawdzić dlaczego ten obecny "popuszcza" pół volta (korozja, źle dokręcona śruba, itp).

Jednak bardziej prawdopodobne wydaje się że te pół volta wytraca się gdzieś tam po drodze na "plusie" między alternatorem a aku. Niewykluczone też że to po prostu błąd pomiarowy - napięcie z alternatora mało kiedy jest idealnie proste, może wykazywać wahania o relatywnie dużej częstotliwości oraz wszelakie szumy, które bliżej akumulatora są tłumione. Tani miernik może to źle interpretować i zawyżać nieco wyświetlone napięcie.

Mateusz

Reply to
Mateusz Viste

Mateusz Bogusz pisze tak:

Problemu elektrycznego nie będzie ale musisz wziąć pod uwagę debilów z klapkami na oczach, którzy mają utarte schematy tak ma być i koniec.

Jeśli naprawiasz wszystko sam to spoko a jeśli oddajesz do mechaników to ostrożnie. W zimy woziłem drugi akumulator podłączony w kabinie gdyby ktoś ukradł auto i tylko "zdjął klemy" pod maską i poszedł sobie pogadać przez komórkę to pożar gotowy.

Na klemach ma być od 14.4v jak jest mróz do 13.8v jak jest silnik zagrzany.

Reply to
PiteR

Użytkownik "Mateusz Bogusz" snipped-for-privacy@o2.pl napisał w wiadomości news:on77db$hoh$ snipped-for-privacy@node2.news.atman.pl...

zmierz napięcie na samych przewodach- czyli jeden kabel miernika do + na alternatorze a drugi do + aku i podobnie z minusem- wtedy będziesz wiedział na którym biegunie się 'gubi' napięcie- tam gdzie będzie napięcie tam szukac problemu

Reply to
tck

Tak.

Skoro mierzysz między masą pojazdu a klemą, to plusowy przewód ma do tego nic. Jak chcesz wiedzieć ile się wytraca na plusie, mierz między śrubą na alternatorze i klemą +.

Najcześciej przyczyną są połączenia. (Włącznie z miejscami zaciśniecia przewodu w złączu śrubowym.)

Reply to
Pcimol

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.