Lampa błyskowa - naprawa

Witam Mam problem z lampą błyskową na baterie. Otóż spalił się historyczny tranzystor 2SB324 (pnp, Ge, 32V, 1A, 0,25W). Przetwornica oparta jest na transformatorze i na tranzystorze krzemowym jakoś nie działa dobrze. Pewnie jest zbyt małe napięcie na bazę i nie daje odpowiedniej mocy. No lae raczej trudno coś zmienić, bo sterowanie jest z uzwojenia trafa + rezystor. Próbowałem z innym tranzystorem Ge, ale też nie ma siły naładować kondensatora, chociaż działa dużo lepiej niż na tranzystorze Si. Dodam jeszcze, że nie ma przeciążenia przetworniczki.

Czy ktoś ma jakiś pomysł na reanimację? A może ktoś wie, gdzie kupić takie tranzystory lub mu się walają w szufladzie. Pozdrawiam EM

Reply to
EM
Loading thread data ...

Fri, 7 Nov 2003 10:28:52 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "EM" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Mozesz zastepczo dac ta przetwornice, ale zasilanie to conajmniej 9V:

formatting link
Oczywiscie nie zapominaj o diodzie na wyjsciu.

Reply to
BLE_Maciek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.