jedna bateria Typu Baby ma pojemnosc 8000 mAh, to ile maja pojemnosci

Pan J.F. napisał:

Od faksu może nie, bo za długi, a poza tym jest (był) jednobitowy. Ale jak ostatnio studiowałem dokumentację spektrometru dość zanej firmy (może nie najdroższej, ale też nie zabawkowej), a potem dejtaszit zastosowanego tam detektora CCD, to się okazało, że producent przetwornika jako główne zastosowanie wskazuje skanery kodów kreskowych przy kasach sklepowych.

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

Pan Paweł Pawłowicz napisał:

A gdyby tak bańkę od zewnątrz posrebrzyć, poaluminiować albo jakoś inaczej pometalować?

Reply to
invalid unparseable

Pan Paweł Pawłowicz napisał:

Chodzi o to, że aż takie głupoty wypisuję? No, uprzedzałem, że nie znam się.

Jak sobie niedawno machnąłem pierwsze w życiu widmo ramanowskie, to padło na alkohol. Etylowy. Żytniówka konkretnie. Raman też chyba od tego zaczynał. No więc tam maksima są w okolicy 2800-3000 cm^-1. W zakresie 600-1500 też, ale jakby mniejsze. A mówiliśmy dopiero co, że te liczby falowe w Ramanie i w IR powinny sobie z grubsza odpowiadać. Potem nalałem izopropanolu. Jest istotna różnica wśród górek w okolicy 3000. W niższym zakresie też inaczej wygląda. Ale czy to oznacza, że jedne górki są bardziej "fingerprint" dla substancji, a inne mniej? Powyżej 3200 nic nie zobaczę, bo mi się kończy spektrometr. Mogę się tam czegoś ciekawego spodziewać?

Reply to
invalid unparseable

W dniu 26.06.2017 o 19:33, Jarosław Sokołowski pisze:

I zrobić coś w stylu Write Only Memory?

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz .

W dniu 26.06.2017 o 19:50, Jarosław Sokołowski pisze: [...]

To jest rozciągające drganie C-H.

Zginające C-H. Rozciągające C-O i drgania kombinacyjne, bo to rejon fingerprint.

Bo inne jest otoczenie wiązań C-H.

W tym rejonie są drgania interpretowalne w prosty sposób i kombinacyjne.

Tak, charakterystycznego dla alkoholi drgania O-H. A właściwie dwóch pasm, bo osobno wychodzą zasocjowane i niezasocjowane (wiązaniami wodorowymi).

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz .

Pan Paweł Pawłowicz napisał:

Czyli jakiś propan-dupan z butli miałby podobnie?

Dzięki wielkie. Nie wiem ile bym musiał kombinować, by na to wpaść.

Czy jest więc tak, że przy shiftach w okolicy 3000 darmo szukać swoistości, należy barać pod uwagę tylko ten obszak, który został określony jako "fingerprints"?

A jak to wygląda dla substancji bardziej złożonych od alkoholi? Jakieś cukry, aminokwasy, czy nawet białka albo inne podobnej wielkości cząsteczki? Jest szansa, że odróżni się jedno takie odróżni od drugiego? Albo nawet pozna skład mieszaniny, mając fingerprintsy składników? Widma emisyjne mają ostre prążki, których zestaw jest charakterystyczny dla danego pierwiastka. Dlatego łatwo poznać z czego zrobiona jest jakaś mgławica odległa o miliony lat świetlnych. Tu mam coś w próbówie, ale maksima jakieś takie porozmywane, jedno nachodzi na drugie. Da się?

Ale to już jest mało fingerprintsowate? Dobrze rozumiem?

Reply to
invalid unparseable

Pan Paweł Pawłowicz napisał:

Przyznam, że nie rozumiem. Wszak ten globar czy inny syfilit emituje podczerwień nie dlatego, że ma jakieś niesamowite własności, tylko dlatego, że ciepły. Tu chyba chodzi tylko o aproksymacje ciała doskonale czarnego o określonej temperaturze.

Reply to
invalid unparseable

W dniu 26.06.2017 o 22:47, Jarosław Sokołowski pisze:

Ja też nie bardzo rozumiem. Po co zamieniać tani, mały i absolutnie niezawodny sylit na wielką i zawodną żarówkę. Nie wiem, jaka jest emisyjność aluminium, ale w porównaniu z sylitem raczej do d... Ponadto warstwa na zewnątrz utleni się.

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz .

W dniu 26.06.2017 o 22:45, Jarosław Sokołowski pisze:

Tak.

I tak, i nie. Na podstawie położenia piku można określić na przykład, czy to C-H alifatyczne czy w układzie aromatycznym, pewna swoistość więc jest. Ale rzeczywiście niewielka.

Aminokwasy jak najbardziej, z cukrami jest różnie, jeśli potrzebujesz specyficznych informacji to może to mieć sens. W przypadku makrocząsteczek nie za bardzo, to jest metoda do małych cząsteczek.

Jeśli wiesz, co to za składniki, to można obliczyć ich zawartość. Natomiast jakościowe rozpoznawanie składników mieszaniny znacznie prościej zrobić innymi metodami. Na przykład chromatograficznie.

No właśnie, pierwiastka.

Znakomicie :-)

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz .

Pan Paweł Pawłowicz napisał:

Etanol dał mi mocne piki w 2877, 2927 i 2972. Izopropanol to 2879, potem taki Giewont z 2917 i 2937 a potem 2973 (ostatni jak przy okowicie). Ten Giewont sobie tłumaczę nagromadzeniem węgla (ale co ja tam mogę na ten temat wiedzieć).

Czy jest zatem tak jak myślę, że jeśli w zakresie 600-1500 poszukam wszystkich maksimów, określę ich wysokość i położenie, to będzi to jeden z njalepszych możliwych fingerprintsów tej zupy, którą wleję w spektrometr? To co jest pomiędzy maksimami i poza tym zakresem nie niesie użytecznych informacji?

Reply to
invalid unparseable
[...]

No tak - litrowy silnik był prawdopodobny a podatek od 6.5 litra by kosztował sporo :)

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Użytkownik "Paweł Pawłowicz" snipped-for-privacy@wnoz.up.wroc.pl.> napisał w wiadomości news:59512ee3$0$651$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

A to on jeden po świecie chodzi?

Reply to
HF5BS

HF5BS pisze:

Oni wszyscy jednacy.

Reply to
invalid unparseable

W dniu 26.06.2017 o 23:36, Jarosław Sokołowski pisze:

To wszystko są rozciągające drgania C-H w układzie alifatycznym.

Ależ niesie, pisałem o tym. Cenne informacje są w całym zakresie 4000 do

600 cm^-1.

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz .

W dniu 27.06.2017 o 12:06, HF5BS pisze:

Edytor zwykle przydziela recenzenta. Tylko w niektórych pismach można go sobie wybrać, ale to niewiele zmienia.

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz .

Użytkownik "Paweł Pawłowicz" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:59525999$0$658$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... W dniu 27.06.2017 o 12:06, HF5BS pisze:

Malymi kroczkami Pawle. Najpierw "200 psi (14 bar)" potem "14 bar (200 psi)", a jak sie zacznie czesciej spotykac, to moze kiedys wystarczy "14 bar".

Tylko zaraz, jakie 14 bar, 1400kPa :-) Czy 1500 ?

J.

Reply to
J.F.

Pan Paweł Pawłowicz napisał:

Jednak z jakiegoś powodu wymieniony zakres nazwano "fingerprints". Ja to zrozumiałem w ten sposób, że poza nim są oczywiste oczywistości. Na przyład takie, że mamy do czynienia z wiązaniami C-H i łańcuchami węglowodorowymi. Jeśli zatem chciałbym badać miksturę alkoholi, kwachów organicznych i innych aldehydów, to i tak wiem, że te drgawy w okolicach

3000 będą, i że jedne do drugich podobne. Ale więcej mam szansę się dowiedzieć z przedziału 600-1500 -- tak to zrozumiałem. Bardzo źle?

Ponadto intuicja mi mówi, że całość informacji powinny nieść szczyty. Czy możliwa jest sytuacja, że dwie różne substancje czy mikstury będą miały takie same szczyty, ale doliny między nimi wystąpią w innym kształcie? A, jeszcze jedno -- co jest nietentetges w cukrach, że gorzej z nimi niż z aminokwasami?

Reply to
invalid unparseable

W dniu 27.06.2017 o 16:10, J.F. pisze:

Problem polega na tym, że 200psi to ja od razu wiem, co to jest. A 14 bar? Tu już muszę się zastanowić. Przyzwyczajenie drugą naturą. Ale pomysł fajny :-)

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz .

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.