jaki mikrokontroler?

To teraz przyjdzie sie z nich długo leczyć ;-)

Miłej niedzieli.

__ Pzd, Irek.N.

Reply to
Ireneusz Niemczyk
Loading thread data ...

O nie, dziekuje. W BASICU przestalem programowac 12 lat temu.

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

Dzieki wszystkim za podpowiedzi. Najbardziej cenne byly mniej lub bardziej bezposrednie przekierowania na strony poswiecone AVR-om. Niestety google czy inne takie na haslo AVR pokazuje glownie strony Atmela...

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

Jak rozumiem, ten bajer umozliwia mi podlaczenie sie do procka w juz zrobionym urzadzeniu, w ktorym wyprowadzilem zlacze JTAG, i np. sledzenie krok po kroku itp?

I chyba robiac JTAG w urzadzeniu, portu C do niczego juz innego nie moge uzyc, tak?

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

formatting link
Sebasto

Reply to
Sebasto

Najlepszy emulator to Twoja glowa :-)) Moim zdaniem to sie sprawdza tylko przy bardzo prostych urzadzeniach zewnetrznych - ew. jakis koncern majacy milony $ robi (zamawia) emulator potrafiacy wiele zdzialac - ale oczywiscie te nie sa udostepniane na zewnatrz. Mnie osobiscie zawsze latwiej bylo dojsc po analizie kodu zrodlowego (popartego analiza manuala scalaka, pomiarami, etc) gdzie ew. lezy blad, niz bawic sie w ustawianie emulatora tak zeby symulowal jakis uklad zewnetrzny - zwlaszcza ze czesto korzystalem z ukladow sterowanych przez I2C. Znacznie bardziej przydatnym urzadzeniem bedzie tutaj analizator stanow logicznych samplujacy stan linii i wyrzucajacy to pozniej na komputerze - ew. oscyloskop cyfrowy :-)

Przydatna rzecza jest jeszcze uklad z mozliwoscia ladowania programu do pamieci RAM, a nastepnie po odp. przelaczeniu i zrestartowaniu uladu - program zaladowany z RAM jest wykonywany jako kod procesora. To ma ta zalete, ze zaoszczedza mnostwo czasu przy programowaniu flash'y (o EPROMACH nie wspomne), przekladaniu ich z programatora, do ukladu, etc ,etc - dokonujesz jakiejs zmniany w programie, kompilacja, przeslanie do ukladu z mikroprockiem, resecik - i juz sprawdzasz jak dokonana zmiana w programie sie sprawdza w rzeczywistosci. A jak juz wszystko chodzi - wtedy wgranie do flasha i ukladzik pracuje :-)

Reply to
Jado

testowal to ktos juz?

Pozdr Michal

Reply to
Michal Baszynski .

Ot co podpisuję się obiema ręcami

Niestety albo go kupić albo taki prosty AL wykonać (patrz pkt. pierwszy) Osc cyfr. to już zbyt kosztowna zabawa.

Dlatego bardzo sobie cenię In System Programming na flashach. Bez przekładania tylko na płytce należy zawsze umieścić gniazdo lub pola kontaktowe do programowania.

Nawiązując do poprzednich wątków JTAG wiggler (do ARMów i niektórych 51) oraz Altera Byteblaster (z odpowiednim oprogramowaniem pasuje do niektórych atmeli) bardzo łatwo wykonać można samemu.

Pozdr. JanuszR

Reply to
Janusz Raniszewski

To czas je wyplenić. Ja też zaczynałem od ZX Spectrum. :)

Reply to
Adam Dybkowski

formatting link

Reply to
Adam Dybkowski

Witam, Dzięki za info, może coś bliżej proszę. Może to tylko pinologia. JanuszR

Reply to
Janusz Raniszewski

Erraty teraz wiszą u Atmela i w kolejnych procesorach są te same błędy - po prostu nie chce im się nic poprawiać. Ale ogólnie mówiąc najczęściej przewijające się problemy to przy resecie nadpisywanie komórki EEPROMu o adresie 0 (trzeba po prostu nic tam nie trzymać) i właśnie kaszanienie ISP przy aktywności linii SPI po resecie - dla pewności lepiej nie używać SPI przez 500 ms od resetu.

Reply to
Adam Dybkowski

Aha, jeżeli nie potrzeba dużego EEPROMu to warto przesiąść się na AT89S52 - też programowany przez ISP ale około 2x tańszy. Albo nawet AT89S51 (ale tu mamy tylko 4KB Flash).

Reply to
Adam Dybkowski

formatting link

Reply to
Adam Dybkowski

Dnia Sun, 04 Jan 2004 02:56:00 +0100, osobnik Jan Dubiec napisal:

A gdzie to w PL dostac ? I za jakie pieniadze ?

Reply to
Marcin Pospieszny

Dnia Sat, 03 Jan 2004 22:22:19 +0100, osobnik Tomasz Piasecki napisal:

Szukaj czegos co sie nazywva MicroConverters np. ADuC812 (podstawowa zabawka , 8K flasha, 12 bit ADC , DAC , itd itp ..)

Reply to
Marcin Pospieszny

W firmie MSC z Gliwic. Ceny od kilu do dwudziestukilku EUR w zależności od konkretnej kostki.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

formatting link
jest AVRISP za 235,50 PLN.

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

W artykule <btc7dv$sa1$ snipped-for-privacy@helios.nd.e-wro.pl> Tomasz Piasecki napisal(a):

AVRISP != AVARICE ^Programator ^Interfejs JTAG

Marcin Stanisz

Reply to
Marcin Stanisz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.