Jak policzy? ile cykili zegara wykonuje sie procedu

Witam wszystkich, Pytanie jak w tytule, mam procesorek z rodziny AVR i procedurę napisaną w C. W jaki sposób można policzyć jak długo wykonuje się procedura? Dodam tylko, ze AVR Simulator w AVR Studio ma możliwość sprawdzenia ile cykli zegarowych potrzebuje procedura (i o to mi chodzi), z tym że w przypadku np. konwersji ADC jest bezużyteczna bo np. w jaki sposób przeskoczyć tego typu linie: while(!(ADCSRA & (1<<ADIF))); w owym symulatorze.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Reply to
bobofrut
Loading thread data ...

Witam,

W dniu 2010-08-23 12:46, bobofrut pisze:

Nie wiem na ile symulator radzi sobie z przetwornikiem ADC, ale w dokumentacji jest dokładnie opisane ile cykli zajmuje przetwarzanie (pierwsze i kolejne), więc zawsze możesz wstawić NOPy, a jeśli dalsze przetwarzanie zależne jest od wyniku, to można wstawić BreakPointy i zmieniać wartości zmiennych... to tak mi przyszło na szybko do głowy. Wszystko zależy jak bardzo skomplikowany masz problem...

Reply to
Dykus

Dykus pisze:

AVRSTUDIO radzi sobie z takim przypadkiem. W moim przykładzie wyszło

208us na konwersję.

Zakładasz pułapkę tam gdzie zaczynasz konwersję i po tym while, gdy kończysz, zapodajesz RUN i już wiesz wszystko...

Pozdr EM

Reply to
EM

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.