injecting current on USB device

obce zasilanie prądożernych urządzeń usb to jest temat oklepany.

A co jeśli zrobię na odwrót? Przerwę pod prądem linię +5v, linie D+ D- zostwię a w stronę hosta podam +5v żeby go ładować. Czy host wysunie urządzenie i zacznie się ładować?

Jaka jest szansa na uwalenie portu?

Reply to
PiteR
Loading thread data ...

Każdy ma taką funkcję do prądu ograniczonego specyfikacją.

Reply to
Marek

Użytkownik "Marek" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych: snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... On Mon, 1 Feb 2016 17:05:52 -0600, "Pszemol" snipped-for-privacy@PolBox.com

Kazdy to nie, chyba ze mylisz urzadzenia.

Stacjonarny komputer nie ma, bo i co mialby ladowac. Laptop raczej nie ma - to peryferia moze zasilac ze swojej baterii.

ale juz telefony czy tablety z jednym gniazdem OTG maja.

J.

Reply to
J.F.

Podłączam tel. do kompa (przez usb) i tel się ładuje, ergo pc ładuje telefon.

j.w.

Reply to
Marek

Użytkownik "Marek" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych: snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... On Tue, 2 Feb 2016 14:06:51 +0100, "J.F."

mowilismy chyba w druga strone - ktory Host laduje _sie_.

Host ma obowiazek zasilic podlaczonego slave ... to sie troche kloci z ladowaniem sie. Co prawda na grupie gsm wlasnie leci dyskusja o "kabel Y" i ponoc niektore/wiele telefonow nie maja z tym klopotu.

J.

Reply to
J.F.

Tylko że to pc jest wtedy hostem - i pecet się nie ładuje.

Reply to
Pszemol

J.F. pisze tak:

Dobra doktoryzowałem się z ładowania tabletu mogę się podzielić.

Mój egzemplarz, taki prosty za 2 stówy z windą 8.1 patrzy tylko na pin 4 we wtyczce micro usb.

Podłączałem pod ten pin 4 sense wieloobrotowy 500k i testowałem rezystancje znalezione w necie czyli 41k i 100k i nic. Widać nie obsługuje tego. Ostro się przerzuca w okolicy 30k.

Jeśli pin 4 nie jest zwarty do masy to tablet wysuwa wszystkie urządzenia usb i zaczyna się ładować. Jeśli podamy masę na 4 to przechodzi w On The Go mode, wsuwa wszystkie urządzenia usb i można z nich korzystać bez żadnych problemów. Można pstrykać włącznikiem do woli nic się nie wiesza.

Z 4.95v bierze 1.3A z 4.85v bierze 660mA, z mniej podstępnie nic nie bierze ledwo 70mA choć ikona ładowania chodzi to nic nie ładuje. Trzeba uważać na grubość kabli bo można się niepotrzebnie narobić.

Kupiłem gołą wtyczkę micro usb. Przylutowałem skrętkę linkę po dwie żyły na zasilanie i po jednej pozostałe. Kabel ma metr tak żeby sięgnał do schowka gdzie jest przetwornica z 14.4v na 5v.

Zakończony jest 4 portowym hubem. Niestety użycie eleganckiego kabla z wtykiem usb jako zasilanie odpada bo spada prąd ładowania. Chyba żeby znależć taki z grubszymi żyłami. Dałem cannon DB9.

Czyli chcemy poklikać podajemy masę. Oglądamy film zdejmujemy masę i tablet w tym czasie się ładuje.

Reply to
PiteR

PiteR pisze tak:

Przypadkiem odkryłem, że restart windy za pomocą myszy i przełączenie na czarnym monitorze w pozycję ładowanie powoduje że po wstaniu systemu mamy jednoczesną obsługę usb i ładowanie.

Kupiłem też drugi tablet po taniości dla wyjścia HDMI, z tych normalniejszych markowych i ten egzemplarz ładuje się bez odprawiania żadnych czarów marów. Czyli można.

Reply to
PiteR

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.