imobilizer w kluczyku samochodowym

Witam Zastanawiam się jak są programowane imobilizery, które są w kluczykach samochodowych. Cena jaką zaśpiewali mi za kluczyk to 150 zł Dlaczego tak drogo?

Reply to
Zbyszek
Loading thread data ...

W ASO?

zyga

Reply to
Zygmunt M. Zarzecki

Zbyszek pisze:

U mojego ojca w Hondzie nie są w żaden sposób programowane, każdy kluczyk ma swój indywidualny numer i ten właśnie numer jest wprowadzany do pamięci immobilizera w aucie. I o ile pamiętam, mało że kluczyk jest taki drogi to za programowanie immobilizera wzięli dodatkowo kasę, za

150zł było tylko wycięcie w nim odpowiednich ząbków.

A dla czego tak drogo?

Bo nie masz wyjścia i i tak zapłacisz...

Reply to
Padre

W ASO Skody w Częstochowie moja noga więcej nie stanie. Lepiej zlecić naprawę dziadowskiemu mechanikowi niż tam. Będzie i taniej i lepiej. :)

Reply to
Zbyszek

No właśnie jak to jest bo z kluczykami dostałem specjalną tabliczkę z kodem, który pozwala na dorobienie kluczyka. A zatem jakoś się je da programować. Zbyszek

Reply to
Zbyszek

Ten kod dotyczy ząbków na kluczyku.

Reply to
Padre

Kluczyk dorabiam w markecie bez żadnych kodów za 15zł.

Jak zrozumiałem kod na tabliczce był potrzebny do zaprogramowania imobilizera.

Reply to
Zbyszek

Ten kluczyk za 150zł?

Reply to
Padre

wcale. Porogramuje się centralke, zeby przyjmowala kolejny kluczyk o danym numerze seryjnym, sam kluczyk jest read-only. Inaczej ktos by Ci mogl podpieprzyc kluczyk, malym urzadzonkiem skopiowac go na drugi i oddac z powrotem oryginal i ani bys sie kapnal.

W np. Lancii mozesz centralke zaprogramowac sam - potrzebujesz do tego czerwonego klucza serwisowego (w komplecie z samochodem), jedyna upierdliwosc to to, ze w momencie dodawania nowego klucza musisz miec przy sobie WSZYSTKIE klucze, ktore maja nadal pracowac (bo procedura jest taka: kasujesz wszystkie stare klucze i autoryzujesz te, ktorych chcesz nadal uzywac). W Volvo potrzeba do tej przyjemnosci ASO, nie wiem, ile kosztuje, nie potrzebowalem jeszcze, za to samochod pokazuje Ci na zadanie ile do niego pasuje kluczy (czyli przy kupnie uzywki mozesz sprawdzic, czy wlasciciel nie zachomikowal sobie jakiegos kluczyka).

Reply to
Marek Lewandowski

Pytałem w ASO Skody potrzebny tylko nr nadwozia i kod z karty. - koszt około

200zł i dwa tygodnie czekania.

U gościa w markecie kluczyk i 160 zł.

W serwisie zajmującym się między innymi imobiliserami 150 i najlepiej przyjechać samochodem aby mechanicznie dopasować kluczyk do stacyjki ponieważ orginalny może być już lekko wytarty.

Reply to
Zbyszek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.