gniazdko z bolcem

Cześć! Ktoś tu kiedyś opisywał przypadek swojego UPSa, który sygnalizował błąd. Problem był opisany w instrukcji obsługi i po zamianie żył w gniazdu wszystko zadziałało jak trzeba. Nie pamiętam typu. Maciek

Reply to
Maciek
Loading thread data ...

Zebym nie sklamal .. ale czy norma nie wymaga od urzadzen zeby byly dostosowane do dowolnej orientacji ?

Natomiast niektore UPS potrafia zasygnalizowac "wiring Error".

J.

Reply to
J.F.

Maciek pisze:

No to szczęśliwie z moim UPSem nie ma takiego problemu.

BTW: A właściwie z czego wynika takie ograniczenie? Nie chciało się producentowi zrobić pełnego mostka na wejściu? Może wymaga aby jakiś element w środku miał potencjał zera (N)?

Reply to
Adam Dybkowski

J.F. pisze:

Jaka norma? Chętnie poczytam.

Reply to
Adam Dybkowski

Mam przyzwoitą listwę z zabezpieczeniem przepięciowym, która wymaga zera na określonym bolcu. W przeciwnym przypadku świeci się lampka "failure" :)

Pzdr. Marcin Stanisz

Reply to
Marcin Stanisz

contact snipped-for-privacy@yahoo.co.uk <contact snipped-for-privacy@yahoo.co.uk> napisał(a):

Podesłać Ci instrukcję pewnego sterownika, w której piszą o konieczności stosowania zerowania, przewód ochronny nazywają zerującym i nakazują sprawdzenie, czy przyłączone do tego sterownika pompy są "prawidłowo uzerowane"? Albo taką, w której obsługa czegośtam jest opisana następująco: "funkcja puszka metalowa przestać uważać wszystko twój urządzenia rezygnować jeden guzik"? Instrukcja od monitora NEC jest instrukcją od monitora NEC i niczym więcej, w szczególności nie jest ona żadnym wyznacznikiem poprawności wykonywania instalacji.

Obejrzyj dokładnie dowolny kabel trójżyłowy z fabrycznie zarobioną wtyczką, niekoniecznie polski, może być chiński. I sprawdź choćby omomiarką, do którego bolca wtyczki który kolor przewodu idzie.

J.

Reply to
Jarek P.

Marcin Stanisz pisze:

To już na żółto-czerwony kabel PE im nie starczyło?

Reply to
Adam Dybkowski

Adam Dybkowski napisał(a):

W listwie ochronnej może być zastosowany niskonapięciowy warystor pomiędzy N a PE. Jeśli układ kontroli wykryje w tym miejscu wysokie napięcie to nie włączy przekaźnika (bo warystor zrobiłby zwarcie błędnie połączonego L do PE) i wyświetli komunikat błędu.

Reply to
William

A w amerykanskiej jest to jakos okreslone ?

J.

Reply to
J.F.

Obwody ochrony przepięciowej mogą zostać lepiej zrealizowane jeśli wiadomo gdzie jest L a gdzie N (inne napięcia warystorów).

Reply to
William

Tak ... a co powiesz na człowieka, który twierdzi, że prąd płynie tylko fazą a zero jest tylko dla uziemienia. Na dowód podaje przykłady wypalonych gniazdek, gdzie tylko jedna dziurka jest okopcona. Potem taki gość dłubie w domu w instalacji. Maciek

Reply to
Maciek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.