generator przebiegu prostokątnego przemiennego z pojedyńczego napięcia 5V ?

Witam!

Proszę grupowiczów o podpowiedź lub odpowiedź na pytanie: Jak za pomocą procesora i kilku elementów zewnętrznych (zasilanych z jednego napięcia np. 5V)uzyskać na wyjściu przebieg prostokątny przemienny (wartość średnia przebiegu =0)? (jako napięcie zasilające mostek pomiarowy czujnika przewodnościowego).

Pozdrawiam. dielektrykus

Reply to
dielektrykus
Loading thread data ...

Poprosze jeszcze raz ale tym razem z poprawna a nie popapraną deklaracją charsetu.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

nie mow ze nie rozumiesz!!??

Reply to
interkas

Nie ma najmniejszego znaczenia czy rozumiem czy nie. W polskich grupach należy używać ISO-8859-2. Dopuszczono do testów UTF-8. I wystarczy.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

może wygenerować prostokąt procesorem i dać go na wzm. operacyjny zasilany symetrycznym napięciem

Reply to
Piotr Chmiel

Dnia Mon, 14 Feb 2005 14:29:35 +0100, RoMan Mandziejewicz snipped-for-privacy@pik-net.pl napisał:

Witam i Przepraszam!

Po aktualizacji programu pocztowego nie zauważyłem utraty ustawień kont (choć w głównych ustawieniach programu deklaracja charsetu była poprawna).

Ponawiam prośbę: Proszę grupowiczów o podpowiedź lub odpowiedź na pytanie: Jak za pomocą procesora i kilku elementów zewnętrznych (zasilanych z jednego napięcia np. 5V)uzyskać na wyjściu przebieg prostokątny przemienny (wartość średnia przebiegu =0)? (jako napięcie zasilające mostek pomiarowy czujnika przewodnościowego).

Pozdrawiam. dielektrykus

Reply to
dielektrykus

Skoro ma sie pojawic napiecie przemiene to musisz je wygenerowac. Przetwornica z cewka, z transformatorem, pojemnosciowa. Jaki prad i jaka czestotliwosc potrzebna ?

A dalsze pytanie .. czy na pewno potrzebujesz ujemne napiecie ? Czesto wystarczy przelaczac konce mostka miedzy 0 i 5V, robisz do tego H-mostek z tranzystorow lub kupujesz gotowy.

A trzecia sprawa - majac procesor w ukladzie mozna pomyslec o innych metodach pomiaru pojemnosci, mostek jest wredny.

J.

Reply to
J.F.

Jeszcze prościej: za procesorem, a przed obciążeniem dać szeregowy kondensator odpowiednio dużej pojemności. Podobnie jak w klasycznym wzmacniaczu akustycznym zasilanym jednym napięciem - na głośniku nie ma składowej stałej :-)

Roman

Reply to
Roman

Dnia Tue, 15 Feb 2005 12:52:30 +0100, J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał:

Witam!

W tej chwili rezystancyjny mostek pomiarowy zasilany jest właśnie z mostka tranzystorowego(komparator procka wpięty w przekątną wykrywa moment zwarcia elektrod przez ciecz). Zastanawiałem się poprostu czy można to jeszcze innaczej zasilić (wiadomo: eliminacja efektu elektrolizy). Częstotliwość ok 200-300Hz.

Pozdrawiam. dielektrykus

Reply to
dielektrykus

Bez zewnętrznych elementów też się da pod warunkiem że mostek nie pobiera zbyt wiele prądu, nie wiem czemu pokutuje przekonanie że mostek musi być zasilany z masy i czegoś tam... Wepnij mostek pomiędzy dwa wyjścia portów, jedno zwykłe, drugie zanegowane

Reply to
Piotr Pitucha

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.