Element na schemacie - co to jest ?

Aug 31, 2004 5 Replies

prawd. jest to bezpiecznik

Mam jedno pytanie do Was. Co oznacza na schemacie taki "rezystor (pewnie nie jest to rezystor) z dodatkow± kresk± po¶rodku - na schemacie jest ona ci±g³a" ?



________________ | |



---------------------------------- |_______________|



pzdr Grzechu



W pewnym sensie jest to rezystor,a tak konkretnie bezpiecznik topikowy. Adam

Grzegorz snipped-for-privacy@klub.chip.pl> napisal nam:

pokaz schemat... moze byc bezpiecznik ale moze i ktos zapomnial ze ma wrysowac R, pociagnal linie (obecna os symetri tego co narysowles) a pozniej domalowal tak by byl to rezystor :)

Jak os idzie przez caly prostokat to jest to bezpiecznik (bywa tez zaznaczany przez prostokat w polowie- po skosie sie dzieli- zaczerniony). Jak nie- to jest to oznaczenie mocy (AFAIR 0,5W ale moge sie mylic). A masz to w jakims miejscu "typowym dla bezpiecznika" czyli np. obwod zasilania?

On Behalf Of Krzysiek Słychań

Dupa. Oczwiście nie Ty. ;-:) Zależy _kto_ rysował schemat. I co sobie poeta myślił, rysując schemat. Spotkałem się już z schematami, gdzie bepiecznkim polimerowy, lub bezwłoczny był rysowany - jako opornik, jako bepicznik, jako pozystor. I to na zasilaniu, i to na wejściu układów mocy.

Tu trzeba _fachowca_.

pzdr Artur

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required