E.I.R.P - WLAN i certyfikat zgodności

Witam.

Zastanawiam się jak to możliwe, że sprzedawane zestawy urzędzeń do WLAN mają certyfikat zgodności, czyli nie przekraczają mocy EIRP powyżej 100mW.

Na przykład nadajnik o mocy 30mW, czyli ok 15dBm wpółpracujący z anteną sektorową o zysku

21dBi, nie licząc strat na złączach i kablach to będzie 36dBm, coś koło 4W mocy EIRP. Jak to możliwe że takie urządzenia mają certyfikaty zgodności ? A może coś źle policzyłem, się mylę ?

I jeszcze jedno pytanie czy na urządzenia pracujące z większą mocą niż 100mW możan uzyskać jakieś zezwolenie i ile to może kosztować ?

Dzięki wielkie za wyjaśnienie. Pozdr .Paweł

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

Fri, 27 Feb 2004 08:35:34 +0100, na pl.misc.elektronika, Paweł napisal(a):

A widziales jakie kosmiczne dlugosci kabli podaja sprzedawcy w swoich certyfikatach? Czasem podchodzi pod 100m! rafal

Reply to
Rafal

1.mozesz podac gdzie mozna zobaczyc ten certyfikat? Myslalem ze teraz jest deklaracja zgodnosci (przez producenta) ktora i tak musi byc potwierdzona przez (potwierdzenie zgodnosci) Centrlane Lab.Badan Tech. URTiPu lub IL. 2.Czy w tej xxx zgodnosci jest wyraznie napisane ze nie przekracza 100mW w EIRPie ?

Adam

Reply to
Adam

Dokładasz z 50 m kabla antenowego o stratności, powiedzmy ok. 0,3 dB/m dla tego pasma i masz -15 dBm -> z 36 robi się 21. A, że klient potrzebuje tylko 10m kabla - jego sprawa i ryzyko złamania przepisów.

LFC

Reply to
LFC

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.