Kable do podłączenia dekodera?

Miesiąc temu pytałam na tej grupie o możliwość podłączenia dekodera do karty TV w komputerze. Zdecydowałam się spróbować. Jeśli wszystko zadziała będę miała możliwość oglądania telewizji cyfrowej na telewizorze oraz nagrywania programów w postaci analogowej przy pomocy karty TV na komputerze. Jeśli nie zadziała, pozostanie oglądanie telewizora cyfrowego.

Obecnie sytuacja jest następująca:

- telewizora ciągle nie mam, kupię dopiero za jakiś czas

- ostatnio oglądam programy telewizyjne na ekranie komputera korzystając z podłączenia kabla TV kablowej do karty TV, mogę to jeszcze robić do końca umowy, którą wypowiedziałam (wyjście Audio karty TV jest połączone kabelkiem z kartą dźwiękową w komputerze, wszystko działa bez zarzutu)

- właśnie pożyczyłam w Orange modem LiveBox 2.0 oraz dekoder Sagemcom UHD 88

- modem podłączyłam, Internet działa

- muszę połączyć (analogowo) w/w dekoder z kartą TV AVerMedia AverTV Studio 303 w komputerze

- do dekodera dołączone są: przewód HDMI (przyda się w przyszłości gdy kupię telewizor) oraz przewód SCART (eurozłącze)

- Karta AVerMedia AverTV Studio 303 ma m.in.gniazda: - S-VIDEO (czarne) - VIDEO (wystające, żółte) - wejście kabla TV kablowej (okrągłe z bolcem z dziurką w środku), obecnie z niego korzystam.

Pytanie: jaki kabel lub przelotkę/łączówkę do posiadanych kabli dokupić żeby móc połączyć dekoder z kartą TV?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam Mania

Reply to
Mania
Loading thread data ...

Mania pisze tak:

np taki

formatting link

Reply to
PiteR

W dniu 02.10.2014 15:40, Mania pisze:

możesz "przechwytywać" to co jest na ekranie kompa - więc TV również

(...)

przemyśl to 2 razy. W TV raczej nic ciekawego nie zobaczysz...

raczej euro(sagem) na chinch(aver) ale zastanów się nad TV z internetu. nie zeby jakiś full wypas był, ale przynajmniej coś się da pooglądać, a dwa czasem skorzystać z vod. Tak od ręki - ipla i dawna netvi, obecnie videostar.

ToMasz

Reply to
ToMasz

Dzięki. Czy po stronie karty TV mam podłączyć obie końcówki Video? Chyba nie. Wobec tego który podłączyć S-Video czy Video i co z jackiem?

Pozdrawiam Mania

Reply to
Mania

Użytkownik "Mania" snipped-for-privacy@nia.com.pl> napisał w wiadomości news:542d6514$0$3176$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

I jeszcze sam kabel SCART (przedłużacz), żeby nie trzeba było dekodera stawiać za komputerem, musiałby być z jednej końca męski, a z drugiego żeński. (W dekoderze jest żeński).

Pozdrawiam Mania

Reply to
Mania

W dniu 2014-10-02 15:40, Mania pisze:

Jest to bardzo dobry przykład jak można ładnie zadać pytanie. Najpierw opis sytuacji, później jasne pytanie. Brawo.

Osoby które mają trudności z pisemną wypowiedzią mogą sobie ten przykład wydrukować i zawiesić nad łóżkiem.

Chciałem zastąpić słowo "pisemną" innym żeby było bez polityki, ale tym sposobem wiadomo o kogo chodzi. :)

Nie mogłem się oprzeć. :)

Adam

Reply to
Adam Górski

Mania pisze tak:

Nie, tylko jedną a ktorą to już musisz esperymentować bo podłaczyć to jedno a uzyskać przechwytywanie tego wejscia to drugie.

Prawdopodobnie połaczenie po żóltym chinch zaskoczy od pierwszego razu bez problemów ze strony kompa i softu.

jacek dostarcza dźwięk czyli do audio in

lepiej kabla euro nie przedłuzać bo wtyczki euro nie są super jakości i moga nie łączyć lub wytworzyć niezamierzone połączenia cuda wianki, przydźwieki itp jeśli małe chińskie rączki nie trzymały sie standardu.

w każdym razie najpierw testy bez przedłużacza a potem ja się uda to drążyć dalej przedłużacz.

Reply to
PiteR

W dniu 2014-10-02 17:53, Adam Górski pisze:

Czyżbyś miał na myśli wujka stolarza? :-)

JK

P.S. Całkowicie zgadzam się z twoją opinią co do sposobu zadania pytania.

Reply to
JK

Tylko po co tracić na jakości sygnału przesyłając go analogowo tandetnym z natury eurozłączem?

formatting link
tego rozdzielacz HDMI i gotowe.

Reply to
Jakub Rakus

To bardzo ciekawe rozwiązanie i zastąpiłoby moją obecną kartę TV. Docelowo chodzi mi o możliwość oglądania programów na ekranie nowego, cyfrowego telewizora i nagrywanie niektórych na komputer. Nagrywam dla celów prywatnych i do tej pory na jakości tych nagrań specjalnie mi nie zależało, ale gdyby mogły być lepsze to dlaczego nie. Domyślam się, że wspomniany przez Ciebie rozdzielacz HDMI dawałby możliwość rozdzielenia sygnału cyfrowego wychodzącego z jedynego portu HDMI dekodera na sygnał prowadzący do telewizora i na sygnał prowadzący do tej karty. Czy to powodowałoby jakieś ograniczenia, np. możliwość nagrywania tylko tego co w danym momencie jest na ekranie telewizora?

Pozdrawiam Mania

Reply to
Mania

W dniu 03.10.2014 07:00, Mania pisze:

W zasadzie odkryłeś świętego Grlala. Dwa lata temu nie było takich kart, w każdym razie nie tak tanich. Za 2 tyś można było kupić. Problem jest jednak inny. raz że samo hdmi to również zabezpieczenia przed kopiowaniem, więc albo nie wszystko da się skopiować, albo ta karta to idealny łamacz zabezpieczeń. Nie znamy specyfikacji karty. jednak na podanej stronie jest napisane ze przechwytuje do mpeg2, 4 i do mov. Dlaczego nie do mkv? Czy nie przypadkiem dla tego, że owa karta z hdmi robi pal i dopiero z pal można sobie interpolować na cokolwiek? Jeśli mam racje, to to samo będzie można osiągnąć podłączając dowolny tuner chinchem do karty avertv

kabel kosztuje parę złotych. owa karta 350zł. dołóż trochę a kupisz nowy tuner, który bez łaski nagra to co chcesz jak chcesz i o której chcesz. każde rozwiązanie z użyciem kompa, będzie wymuszało pozostawienie załączonego TV na konkretnym kanale i załączony komputer. Normalny komputer, taki do 2 tyś przy kodowaniu (zapisywaniu) filmu online w jakości pal, będzie się męczył. W zasadzie nie będzie można go używać do innych celów podczas nagrania. w jakości HD może mu braknąć mocy obliczeniowej.... ToMasz

Reply to
ToMasz

Możesz dać przykład takiego tunera, który obsługiwałby sygnał z Orange?

Gdy jeszcze miałam telewizor (analogowy), połączenie wyglądało tak, że z gniazda UPC w ścianie wychodził kabel, następnie rozdzielacz na 2 kable, jeden do telewizora, drugi do karty TV w komputerze. Telewizor nie musiał być włączony, a gdy był włączony nie musiał być włączony na konkretnym kanale. Karta nagrywała również wtedy gdy nagrywanie było zaprogramowane na konkretny kanał i godzinę. Oczywiście komputer musiał być włączony. Działało bez zarzutu. Gdyby telewizor się nie zepsuł, pewnie dalej bym wykorzystywała taki układ.

Z tą możliwością muszę się liczyć.

Na razie idę kupić kabel lub przelotkę i zobaczę jak będzie działało. Tyle mogę zainwestować nawet gdyby się nie udało.

Co do TV z Internetu, o którym pisałeś wcześniej, to jedno nie wyklucza drugiego. Natomiast z "normalnej" telewizji nie zrezygnuję, z różnych zresztą względów.

Pozdrawiam Mania

Reply to
Mania

Kupiłam adapter SCART <-> Video/S-Video. Podłączyłam kabel chinch-chinch z żółtymi końcówkami do Video na karcie TV i kabel z końcówkami czerwoną i białą do Audio Input na karcie TV. Działa, obraz jest lepszy niż z kablowej UPC, mogę oglądać nawet kanały oznaczone jako HD. Mogę nagrywać na dysk komputera. Ciąg dalszy to już HDMI i telewizor cyfrowy.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam Mania

Reply to
Mania

W dniu 2014-10-05 08:17, Mania pisze:

A dekoder nie ma nagrywania? albo włączania o określonej porze? bo wtedy być może mógłby i też zmienić kanał, nagrywałabyś dale na kompie, może mu trzeba jakiś pen usb wsadzić. Chociaż wiem o dużej kablówce której dekodery mimo że mają usb to nic nagrać się nie da, trzeba płacić dodatkowy haracz za dekoder z nagrywarką, który jak się zablokuje to najczęściej się traci wszystkie nagrania :(

Reply to
janusz_k

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.