AVR32 sterowanie wyświetlaczem TFT

Zastanawiam się właśnie czy nie użyć AVR32 do sterowania wyświetlacza TFT widzę że ma wszystko co potrzeba. Tyle że za dużo o nim nie wiem. Czy w WINAVR można programować AVR32? Czy są jakieś przykłady w sieci sterowania TFT? Widzę że są jakieś application notes na stronie atmela do STK1000 ale na temat wyświetlacza nic nie znalazłem. Przydały by się jakieś przykłady bo to takie hop siup nie jest :) trzeba urzywać DMA itp.

Reply to
Kurciok
Loading thread data ...

Kurciok napisał(a):

  1. jedyny dostepny teraz AVR32 jest w obudowie BGA
  2. na AVR32 jest dostepny linux z pelnym supportem od Atmel-a
  3. Wyswietlacz jest na plytce ewaluacyjnej, takze napewno sa jakies przyklady jak tym sterowac
  4. Jesli chodzi o kompilator, to jest GCC dostepny (nie mylic z winavr!)

A ogolnie, procki sa dosc ciekawe i maja sie pojawic niedlugo nowe uklady z tej rodziny.

Pozdr AK

Reply to
AK

Trochę dziwne że na stronie atmela ich nie ma

formatting link
(ale może rzeczywiście coś na temat wyświetlacza jest na płytce do STK1000 poza linuxem). Trochę mnie odstrasza od użycia tego uC fakt że jest on zbyt nowy i mało ludzi go zna (no i cena jak narazie trochę za duża). A bez STK1000 cieżko było by nauczyć się takich rzeczy jak np. obsługa wyświetlacza itp. Także pewnie jakbym się zdecydował już na ten uC to kupił bym STK1000 ale raczej sobie daruje ten temat i poszukam innego rozwiązania.

Reply to
Kurciok

Kurciok napisał(a):

Masz AVR32 i chciałbyś do niego doczepić LCD TFT? Czy może masz LCD i chciałbyś coś na nim wyświetlić? W drugim przypadku rozejrzyj się za bardziej przyjaznymi mikrokontrolerami. Polecam np. AT91SAM9261.

Reply to
Adam Dybkowski

Mam wyświetlacz i chciałbym na nim coś wyświetlić. AT91SAM9261 rozważałem ale on chyba nie ma wewnętrznego flasha? Także da się go chyba tylko raz zaprogramować. Dlaczego ten uC jest bardziej przyjazny od AVR32 ? Z tego co widzę to też BGA.

Reply to
Kurciok

Kurciok napisał(a):

Ma w środku RAM oraz bootloader w ROMie. Na zewnątrz doczepiasz albo równoległy Flash, albo (prościej) szeregowy 8-pinowy DataFlash i po problemie. ROMowy bootloader może wciągnąć program z pamięci DataFlash do RAMu.

Chodzi o wsparcie - ARMami na grupie zajmuje się conajmniej kilka osób (a na świecie tysiące), o AVR32 pisała kiedyś chyba tylko jedna.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.