?adowanie indukcyjne

Jan 19, 2008 13 Replies

Czy próbował ktoś w warunkach amatorskich wykonać w/w sposób ładowania ? Widziałem szczoteczkę do zębów ładowaną w ten sposób , ale niestety jej nie rozebrałem :-). Wszelakie sugestie mile widziane . Może ktoś próbował , lub popełnił takie ustrojstwo i podzieli się spostrzeżeniami ?



Pzdr.


pl.misc.elektronika napisał(a):

NIe próbowałem, ale sprawa jest prosta. Pł transformatora w jednej obudowie, druge pół w drugiej. Sprawność niewielka ale do wolnego ładowania ogniw wystarczy. W czarnych skrzynkach polskiej produkcji kiedyś było takie zasilanie i spora moc przechodziła, ale połówki trafa były dobrze spasowane po złożeniu urządzenia.

A. Grodecki pisze:

może po prostu trzeba dać więcej niż 50 Hz np 100 kHz i szczelina powietrzna niegroźna

rrrrrrrrrrr napisał(a):

jasne że można, ale to bardzo komplikuje sprawę i nikt tak nie robi w przypadku prostych i tanich zastosowań, jak szczoteczki do zębów. Poza tym zakłócenia rosną niekontrolowanie.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required