voedingvraagje

Nov 17, 2004 2 Replies

op een voeding van een DVD speler staat :


-21V GND F1 F2



Die F1 en F2 gaat dan naar het display...weet iemand wat dit is ? Het is blijkbaar iets wat veel gebruikt wordt, want ik zie het in meerdere spelers zo.



Ronny


Dat is de voeding van het filament, zeg maar een set gloeidraden in de fluorescentiedisplay, die warm moeten worden gestookt om elektronen vrij te maken die de displaysegmenten doen oplichten. Tussen F1 en F2 staat doorgaans een paar volt; de gemiddelde spanning van beide ligt op -20 tot -35 volt ten opzichte van de aansturing van het display, omdat het filament ook tegelijk dienst doet als kathode.

Wanneer je een wat hogere spanning over F1/F2 zet, kun je de draden daadwerkelijk zien opgloeien. Dit doe je uiteraard alleen bij sloopapparatuur :)

Richard Rasker

Linetec Translation and Technology Services http://www.linetec.nl/

meerdere

bedankt Richard, het is inderdaad een fluorecentie display :-)

Groeten, Ronny

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required