Losse OBD connector (m+v) kopen

Mar 02, 2007 8 Replies

Hallo,



Voor een zelfbouw-breakoutbox die ik wens te gebruiken om de OBD stekker van voertuigen te controleren ben ik op zoek naar een OBD-stekker, en dit zowel de mannelijke als de vrouwelijke versie.



Op die manier kan ik fysieke metingen uitvoeren zonder telkens het diagnose-apparaat te moeten afkoppelen en zonder de voertuigstekker te vernielen.



Normaal gesproken bestel ik dergelijke zaken bij Farnell, maar tot mijn verbazing blijkt die niet in het assortiment te zitten.



Na een speurtocht vind ik wel een aantal Amerikaanse sites die er eentje kunnen aanbieden, maar het gaat dan steeds enkel om de vrouwelijke stekker. Bovendien is de verzending nogal duur in verhouding tot de prijs van het kleinood.



Kennnen jullie nog goede lokale online-shops die deze connector in hun aanbod kunnen hebben?



Met dank.


MacFarad The difference between men and boys, is the price of their toys.

formatting link
schijnt ze te leveren volgens een oud Elektuur-artikel.
formatting link
schijnt ze ook te hebben.

Groet.

DJ

Op de sloop halen misschien.

SFC

"MacFarad" schreef in bericht news:Xns98E7528FB1889macpandbe@195.130.132.70...

Hoi MacFarad,

In de Elektuur stond eind 2002 een serie over deze stekkers. Deze serie heb ik toen ingescand en kan ik je evt. wel mailen (totaal is 3 MB). Hierin (en in de advertenties eromheen) stonden de volgende leveranciers van de stekkers en evt andere onderdelen:

TTDS

040 2566200
formatting link

formatting link
(leverde de OBD-kit, maar geen idee of die ook de andere stekker hebben)

OBD-Service "at" KDS-online.com

formatting link

formatting link
(DIL postorders, leverde de OBD-kit, maar geen idee of die ook de andere stekker hebben)

Verder stond in Electuur maart 2003 nog een ingezonden stuk (zit in bovengenoemde scan) van Sensolutions Inc

formatting link
waarbij zij melden dat zij de fabrikant van die OBD connector zijn en dat deze voor Elektuur abonnees voor $ 15.50 bij hun te bestellen is.

André-Hessel Jensma Antispam: Remember to remove the 'y' characters from my address to email me. (Replace 'yjensma' with 'jensma' and 'nyl' with 'nl').

Als je dat niet te veel moeite vindt, zou ik dat bijzonder op prijs stellen. Ook al gaat het me op dit moment voornamelijk om de fysieke connectoren, automotive-toepassingen zijn natuurlijk altijd interessant ;-)

Geweldig bedankt voor het opzoekwerk, ook aan de andere posters in deze thread.

Daar had ik inderdaad al eens rondgekeken maar het blijkt dat ze daar enkel de female kant (die aan het diagnosetoestel zit) hebben, ik zal ze misschien eens mailen.

Op heb ik intussen een verlengkabel gevonden, als ik die doorknip en er een behuizing met meetpunten tussensoldeer, heb ik wat ik wilde.

Het is me ondertussen wel duidelijk dat ik geen OBD-connector op de kop zal kunnen tikken voor 1 euro ;-)

MacFarad The difference between men and boys, is the price of their toys.

"MacFarad" schreef in bericht news:Xns98E9E10E74CBDmacpandbe@195.130.132.70...

Zelf maken, losse pinnetjes en epoxyhars ;-)

Maurits

Ligt in je mailbox (als je het emailadres van augustus 2005 wat ik van je heb tenminste nog werkt).

André-Hessel Jensma Antispam: Remember to remove the 'y' characters from my address to email me. (Replace 'yjensma' with 'jensma' and 'nyl' with 'nl').

Perfect ontvangen, hartelijk dank.

MacFarad The difference between men and boys, is the price of their toys.

True or not, out of André-Hessel Jensma we got:

Ik heb berepen dat je dat voor MacFarad hebt gescand. Ik durf het bijna niet te vragen, maar zou je die scan ook naar mijn e-mailadres kunnen sturen?

groeten, Peter.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required