zakłócenia?

nawiązując do mojego wątku o diodach, obiecałem wkleić obrazek z moim problemem - zaczynam nowy wątek... oto i on:

formatting link
to sygnał na wyjściu jednego z portów '51 taktowanego 24MHz... czy Ktoś może wyjaśnić co widać na tym rysunku? skąd się to bierze? i jak temu zaradzić...

to nie jest zakłócenie, jak się zmniejszy podstawę czasu to widać, że to zwykły przebieg sinusoidalny zsynchronizowany z cyklami procesora... a nie jakieś szumy losowe...

formatting link
co jest grane? jak temu zaradzić? te skoki przy skokach sygnału to chyba od sondy - prowizorka na kabelkach... chodzi o ten sinus... co może być grane?

Reply to
identifikator: 20040501
Loading thread data ...

zasilania już nie wklejam, ale idealne 5V, żadnych szumów, na wyjściach układów które dołączone są do tego '51 też brak zakłóceń... ciekawa sprawa...

Reply to
identifikator: 20040501

A gdzie podlaczyles mase tej sondy ? Bo co jest ciekawe - ze on jest tylko w czasie 0 na wyjsciu, a nie 1. Odwrotnie byloby uzasadnione - w stanie wyzszej impedancji moze sie cos lapac z sasiednich obwodow.

dotknij "goracy koniec" sondy do nozki masy procesora.

No i pamietaj ze oscyloskop bywa polaczony z bolcem w gniazdku.

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik "identifikator: 20040501" snipped-for-privacy@go2.pl napisał w wiadomości news:i0il0i$1nq$ snipped-for-privacy@mx1.internetia.pl...

A te zasilanie to gdzie mierzysz, na procku, czy przy stabilizatorze, jakieś elektrolity + 100 nF na zasilaniu procka masz? Co chcesz sterować tymi pinami, bo jak coś niezbyt szybkiego, to jakieś kondensatory na wyjściach do masy można dać.

Reply to
Marcin Wasilewski

Ja bym podłączył masę tej sondy w inne miejsce i sprawdził jak się zmieniają te zakłócenia.

Reply to
Andrzej W.

Polecam przejść się do dobrej biblioteki i przeczytać::

Metody redukcji zakłóceń i szumów w układach elektronicznych Henry W. Ott

Co prawda bardziej traktuje o analogówce, ale dokładnie, od podstaw, systematycznie i kompleksowo opisuje zjawisko szumów i przenikania zakłóceń.

Reply to
Patryk

Użytkownik "J.F." <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@4ax.com...

W tym miejscu nie wiem, czy sonda z prawdziwego zdarzenia, czy po prostu kabel. No i sądzę, że ten widoczny przebieg to jednak prostokąt ;-)

Odwrotnie też da się uzasadnić, szczególnie gdy sonda to kabel o odpowiedniej pojemności. Sygnał jest łapany przez pętlę pomiarową. Wstawienie dużej impedancji w obwód (w stanie 1) razem z pojemnością kabelka tworzy filtr fdp i tego sygnału nie przepuszcza.

Popieram.

P.G.

Reply to
Piotr Gałka

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.