Znikający obraz z DisplayPort-u (DP)

Dnia Fri, 13 Oct 2017 20:28:50 +0200, JaNus napisał(a):

Nie wiemy co masz za karte, ale w laptopach to normalne. Jest dwumonitorowosc. Ale trojmonitorowosci to juz raczej nie ma, mimo dwoch gniazd i ekranu laptopa.

IMO - bo ja windows niedbale obslugiwal. Istone mi sie wydaje, ze jej nawet nie znajdowal, wiec trudno o rozdzielczosciach mowic.

DVI-D ponoc ma dzwiek ... i co, dziala, czy kabelkim mini-jack ?

A nie, niespodzianka - nie da sie. tzn sa dwa sposoby - ale wymagaja dzialajacego windows

formatting link
Jest i trzecia metoda - jak sie G10 trzy razy nie uruchomi, to sam wystartuje awaryjnie, wiec trzeba trzy razy przerwac :-)

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

W dniu 2017-10-16 o 00:22, J.F. pisze:

Gdzieś usłyszałem, że dźwięku ona nie przenosi, ale jam nie expert... Aha, w Wikipedii: Niektóre karty graficzne posiadają możliwość przełączenia się w tryb HDMI używając złącza DVI co pozwala na przesyłanie dźwięku, jednak nie jest to zgodne ze standardem i wymaga zastosowania przejściówki DVI –> HDMI Koniec cytatu

ano to drugie.

Czy G10 znaczy g***no dziesiąte? ;-)

Zaś co do:

formatting link
- to wartościowa rzecz, aby ją zachować wklejam do swojego posta, bo wtedy mogę go odnaleźć w folderze Thunderbirda "wysłane". Nie wiem czemu, ale jego wyszukiwarka ma mocno ograniczone możliwości w folderach grup: nie wyszukuje "po treści"! Niedoróbka, czy też są ku temu ważkie powody?

Reply to
JaNus

W dniu 2017-10-16 o 00:22, J.F. pisze:

Ale co też opowiadasz. Od 4 generacji iX masz już 3 ekrany na samym procku, a w starszych też można było, tylko trzeba było dwie karty mieć. Ja mam 3 generację, podłączone 2 monitory i ekran laptopa. Czwartego monitora nie podłączam, bo już byłby mało użyteczny (i tak głową muszę machać na boki), ale sprawdzałem - działa. A wystarczy jedno przestawienie i Windows już widzi tylko jedną kartę. ZTCP nawet nie informuje że jest druga.

Ja jeszcze dźwięku przez DVI nie słyszałem.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

Dnia Mon, 16 Oct 2017 08:40:44 +0200, Dariusz Dorochowicz napisał(a):

To widac polepszyli, ja pamietam problemy - hdmi, vga, a trzech ekranow jakos nie ma.

Nie patrzylem, ale istotnie chyba jedna karta.

Ba - Dell sie chwalil ze ma dwie karty, ta druga wlaczana automatycznie w miare potrzeby ... o ile zrozumialem to raczej ko-procesor graficzny.

wiki cos pisze, ze dodali w niektorych wersjach.

J.

Reply to
J.F.

Na jakimś Z-Booku HP ze stacją dokującą to 2x HDIM/DP, 1x VGA plus ekran laptopa

Reply to
Grzegorz Krukowski

W dniu 2017-10-16 o 08:51, J.F. pisze:

Ba, zobacz:

formatting link

Przy ekranie laptopa tak (podobno, nie sprawdzałem) działa. Jak masz więcej monitorów to ekran laptopa i VGA działa na intelu, a cyfrowe na dodatkowej. I od razu widać na zużyciu prądu - bateria znacznie szybciej się rozładowuje.

Może... Ale ja nie widziałem - nie słyszałem w urządzeniu. Z tym, że ja DVI nie lubię - wielkie to, sztywne, ciężkie... Właśnie kupiłem przejściówki na HDMI żeby w razie czego łatwiej używać.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

W dniu 16.10.2017 o 08:51, J.F. pisze:

Nic nie polepszyli. Żeby mieć 3 ekrany jednocześnie, to trzeba mieć odpowiedni chipset i procek. O ile z prockiem nie ma problemu, bo teraz nawet najtańsze Intele obsługują 3 monitory, to najtańsze chipsety (np. H110) mają ograniczenie do 2 monitorów jednocześnie, nawet jak masz 3 wyjścia na płycie.

Na stronie intela można to łatwo sprawdzić (# of Displays Supported):

formatting link

Reply to
Zbych

Ale dzialaja wszystkie naraz, czy jak podlaczysz 3 dodatkowe monitory to sie okaze, ze niezbyt ?

J.

Reply to
J.F.

Kolega pracował na czterech na raz: 2xDP,1xVGA,1xLaptop, ja bez laptopa bo trzy mi starczały. Inna rzecz że na taką zabawę trzeba sporo miejsca bo monitory warto ustawić półkoliście, aby odległość oko-monitor była do każdego taka sama.

Reply to
Grzegorz Krukowski

W dniu 2017-10-16 o 10:48, Grzegorz Krukowski pisze:

Na którejś grupie wrzucono link do ujęcia, gdzie użyszkodnik wlepia gały w 4 monitory, ciekawostką jest, w jakim ustawieniu "meblowo-kierunkowym":

  1. na wprost
  2. z lewej
  3. z prawej
  4. i... ? Zgadujcie!
Reply to
JaNus

Użytkownik "Dariusz Dorochowicz" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:59e45b89$0$15186$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... W dniu 2017-10-16 o 08:51, J.F. pisze:

Opis tego byl tak tajemniczy, ze nic pewnego powiedziec sie nie dalo. Druga karta miala sie aktywowac automatycznie dla niektorych aplikacji. Nie bardzo to sobie wyobrazam - polowa okienek w jednej karcie, polowa w drugiej ?

Byla tez opcjonalna ... czyli system mogl dzialac bez niej, a gniazd mial tyle samo. MIeliby przelaczane wyjscia video miedzy kartami? W sumie - czemu nie.

Zgaduje, ze to jednak bylo tak, ze pamiec RAM byla w komputerze jedna, w niej wydzielony obszar do grafiki, za wyswietlanie z niej odpowiadal chipset intela, ale do rysowania w niej byly dwa akceleratory - jeden w chipsecie intela, drugi dodatkowy.

O, windows pokazuje karty Intel HD Graphics 4000 i AMD Radeon HD

7670M, te druga wylaczam i nic sie nie dzieje, dwa monitory nadal pracuja...

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2017-10-16 o 12:28, J.F. pisze:

Raczej jednak nie, bo u mnie pracują równolegle obie karty - jak pisałem. Cyfrowe (ze stacji dokującej) na nVidii a VGA i ekran laptopa na Intelu. Chyba nie próbowałem odpalać na portach laptopa wszystkich wyjść i ekranu, ale HDMI leci normalnie z Intela IODP. Jakoś tak całkiem sensownie to wszystko działa.

U mnie jak wyłączyłem intela to po restarcie chyba też był obraz na obu wyjściach, tzn na ekranie laptopa i chyba nawet na VGA (a może jednak na cyfrowym?), ale że parę lat minęło to nie pamiętam jak to faktycznie było. A teraz sprawdzać nie mam ochoty.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

Użytkownik "JaNus" <bez@adresu> napisał w wiadomości news:59e48420$0$15190$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Nie znam, więc pogdybam.

Na logikę wypadało by z tyłu lusera, ale kojarząc niezwykłość niektórych układów, to bym czwarty umieścił w górze, ale jako, że to raczej mało wygodne, to bym dał łatwiejsze w kręceniu głową - pod spodem...

Reply to
HF5BS

W dniu 2017-10-17 o 14:47, HF5BS pisze:

Był nad głównym, co (nie wiem czemu) wprawiło w owym wątku wielu dyskutujących w spore zdumienie. Nie pamiętam już, czy (tak jak bym to zrobił) był on nachylony tak, aby widzieć ekran prostopadle do jego powierzchni?

Dlaczego uważasz, że na górze to "mało wygodne"? Wydaje mi się, że łatwej spojrzeć (zapewne raczej tylko od czasu, do czasu) w górę, niż wpychać któryś z monitorów sobie między nogi...

Reply to
JaNus

Dnia Wed, 18 Oct 2017 00:34:40 +0200, JaNus napisał(a):

Jeszcze kwestia myszkowania - 4 monitory tej samej wielkosci i rozdzielczosci rozmieszczone w prostokat 2x2 obsluguje sie naturalnie.

4 obok siebie ... nie uzywalem - chyba trzeba miec szeroka podkladke :-)

A jakies takie uklady z lukami, to winda ma klopoty :-)

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik "JaNus" <bez@adresu> napisał w wiadomości news:59e6857f$0$643$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Kwestia osobnicza, mnie by łeb rozbolał i dostałbym pewnie vertigo (zawrotów głowy).

To też zależy od obecnego zadania, rzeczywiście, czasem wygodniej spojrzeć w górę, a czasem w dół, ale, to takie moje trochę zboczenie zawodowe, różne przyrządy pomiarowe różnie wygodnie było obserwować, nie zawsze na górę na stojak dało się wtargać. A czasem z góry mierząc nie zawsze dało się przyrząd postawić na podłodze. A jak wybór był, to jak wspomniałem, zależy od sytuacji. Częściowo też to kwestia przyzwyczajenia. Niekiedy wymuszana długością przewodów pomiarowych, albo kabla zasilającego.

Reply to
HF5BS

W dniu 2017-10-16 o 08:51, J.F. pisze:

Właśnie mam na biurku laptopa z prockiem 4 generacji. Ekran laptopa i dwa monitory zewnętrzne, jeden na VGA, drugi na cyfrowym, działa wszystko na jednym Intelu. Tak zresztą pisali że tak ma być. Jak jeszcze gdzieś pod rękę wpadnie drugi monitor z cyfrówką to jeszcze tak sprawdzę, ale swojego nie chce mi się odłączać.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.