Wyświetlacz z interfejsem RGBTTL

W tej sytuacji chyba do niczego nie będę podłączał. Wyświetlacz jest z odzysku i myślałem żeby go ożywić dla zabawy, ale jak trzeba go karmić cały czas to raczej mija się to z celem - za duży próg wejścia. Pytanie jeszcze jak by to się zachowało jak się gdzieś pomylę w liczbie cykli na linię albo w długościach sygnałów - jeśli pokaże cokolwiek, nawet koślawy i trzęsący się obraz to pół biedy. Gorzej jak nie pokaże nic dopóki sygnały nie będą tip-top.

Reply to
Mirek
Loading thread data ...

Atmega moze nie wydolic, ale jakies FPGA ... A moze i Atmega wydoli, gdyby tak rzadziej zmieniac dane, w koncu nie ma obowiązku co kazdy piksel ...

Raspberry nie ma odpowiedniego wyjscia? Ekrany do R.Pi są, ale chyba mniej drutów.

Zakresy jak widac ma pewne, nie za duze, nie za małe.

Bardziej bym sie bał, ze ekran sie uszkodzi, jak np za rzadko będziesz wysyłał dane.

J.

Reply to
J.F

Wypasione wyświetlacze z normalnym iface są relatywnie tanie.

formatting link

Reply to
heby

Ogólnie to podłączyć niełatwo, choćby z uwagi na tą taśmę, choć jest w miarę "standardowa". Można w miejsce innego wyświetlacza w jakiś działający system - choćby po to, by sprawdzić, czy ten odzysk działa. A potem np. do jakiejś płytki z FT800 czy FT810, były takie w elty.pl, nawet mam, ale jeszcze przed kowitem kupowałem, albo we wczesnym kowicie, jak jeszcze można było kupić, potem nie było, teraz nie wiem. Fajne, bo jest złącze na taśmę, wlutowany chip i jeszcze konwerter umożliwiający zasilanie całości z 5V (chyba jeszcze drugi do podświetlenia?), a że FT810 ma piny 5V tolerant to można bezpośrednio do ATmegi przez SPI. Tylko jeszcze trochę dupogodzin żeby się nauczyć ten FT8x0 obsługiwać - najpierw żeby dobrze ustawić wyjściowe przebiegi, bo to dobra karta graficzna i obsługuje wyświetlacze o różnych rozdzielczościach, a potem jak coś wyświetlić - bo umie więcej niż tylko framebuffer (a żeby był framebuffer to też trzeba umieć ustawić). Ogółem zabawa przednia z częstym wzywaniem pań lekkich obyczajów - ale trza mieć czas.

Reply to
Dawid Rutkowski

Rzeczywiście w porównaniu do 480*3+272 zysk 1/3 mniej. Hmm, ale jakby dać 272*3+480 to by było tylko troszkę więcej. Ale może tak jest lepiej bo ciekły kryształ i tak wymaga?

Reply to
Dawid Rutkowski

Oprócz zysku na ilosci jest jeszcze zysk na gęstosci - zamiast miec

1440 połączen na dłuższym boku, mamy tylko 720. Pixel RGB jest kwadratowy, ale ma trzy "podpixele" koloru - czyli z jednej strony 3 razy gęściej. A to chyba kolejne problemy przy montażu. A tak mamy bardziej wyrównane, bo z jednej strony 1.5, z drugiej 2 linie na kwadrat.

Chyba nie, to TFT jednak. Można różnie zrobić.

J.

Reply to
J.F

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.