Trójnik koncentryczny

Cześć Jakoś trudno mi sobie wyobrazić do czego miałby służyć taki detal:

formatting link
zna ktoś sensowne zastosowanie? W instalacjach antenowych się używa splitterów, sumatorów, rozgałęźników, zwrotnic. Ale takie coś?

Reply to
Jacek Maciejewski
Loading thread data ...

Pomiarowe...

Reply to
PAndy

A gdzie napisano że to do instalacji TV?

Reply to
invalid unparseable

Użytkownik "Jacek Maciejewski" snipped-for-privacy@go2.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@irish.pl...

[...]

Sensowność tego czegoś jest taka sama, jak trójników SMA, BNC, N, 7/16 i innych takich. Zastosowania serwisowo-pomiarowe. Ale też w układach np. szyków antenowych. "Armatura" oparta na "eFach" jest tania i dostępna. Łatwo uszczelnić takie złącze. Łatwo zmienić długość odcinka kabla. Idealne rozwiązanie do prac konstrukcyjno-badawczych.

Pozdrawiam - Krzysztof Kucharski SQ9JKK

Reply to
Krzysztof Kucharski

PAndy snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Niestety w jednym z warszawskich "bomisów" oferują takie trójniki do kablówki, mimo, że obok leżały prawdziwe indukcyjne, odpowiednio dopasowane rozgałęźniki. Mam nadzieję, że udało mi się sprzedawcy wytłumaczyć, że do tego celu to się nie nadaje. Wmak

Reply to
Wmak

Oto co Paweł Cern napisał:

Nie napisano. Ja też nie napisałem że na antenach świat się kończy. Ale właściwości koncentryka predysponują go do zastosowań (instalacje antenowe wydają się być przykładem najbardziej rozpowszechnionym) w jakich z kolei takie rozgałęzianie wygląda na nieprawidłowe. Ale się nie upieram, po prostu pytam, zapewne jest dziedzina w jakiej takie coś działa i jest najlepszym wyborem.

Reply to
Jacek Maciejewski

Probowales? podziwiam Cie... na ile znam podejscie ludzi do RF to sprowadza sie ono do jednego... paaaanie prund czy nie prund? jak prund to poplynie i nie ma co filzofowac...(i pod nosem wymruczane inzynierek psia jego mac...)

Reply to
PAndy

Glupia sprawa .. ale ten prawdopodobnie tez dziala :-)

J.

Reply to
J.F.

Ethernet moglby sie obrazic :-)

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik "J.F." <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@4ax.com...

[...]
[...]

Ba!

;-)

Pozdrawiam - Krzysztof Kucharski SQ9JKK

Reply to
Krzysztof Kucharski

A ArcNet nie? ;-P

Reply to
RoMan Mandziejewicz

no to podbije - ArcNet tez ;)

Reply to
PAndy

Dawno to było ech... ale w ArcNecie, inaczej niż w Ethernecie 10Base2, kable chyba nie przechodziły przelotowo po kartach w PC-tach ?. Były to zdaje się połaczenia jednoodcinkowe typu PeCet - koncentrator ???

Roman

Reply to
Roman

Spóźniłeś się o minutę ;-P

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Mylisz się - do 8 kart w segmencie.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

To w pozniejszych specyfikacjach o ile pamietam. Oryginalne nie mialy trojnikow, a stosowaly rezystancyjne splitery.

J.

Reply to
J.F.

Od kiedy pamiętam, to na karcie był jumper do termonatora. A trójniki zawsze można było dokupić - jak nie było oryginalnych 93 omy, to kupowało się 75 om i też pasowały.

Od 'zawsze' można było stosować albo pasywnego 'huba' 4-portowego i wtedy max 4 komputery (star) _lub_ wyłączyć terminatory na kartach i wtedy trójniki i terminatory 93 om na końcach - max 8 komputerów (bus). Były też dostępne huby aktywne - nawet w Polsce produkowano

8-portowe. Dawało to 56 komputerów w sieci.
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Kurcze tak to jest... ;)

Reply to
PAndy

Zalezy od topologii - moglo byc star albo bus na niektorych kartach przelaczalo sie terminator no i sam uklad ktory decydowal byl wymienny - taki hybrydziak z wyprowadzeniami z jednej strony ala moduly SIPP...

Reply to
PAndy

Hm, wydaje mi sie ze widzialem takie w ktorych nie bylo jumpera. I wydaje mi sie ze to byla pozniejsza wersja, wzorowana na ethernecie.

Tak sie zastanawiam czy to nie swiadczy o tym jak oryginal wygladal, chybaby chyba nie wprowadzili do busa ?

Hm, czemu tylko 8 ?

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.