Sterowanie z PC

Loading thread data ...

NT jest starsze niz 95 ! I doswiadczenie zostalo kupione :-)

Zreszta co my tu dyskutujemy - teraz jest linia XP :-(

Pszemol nam tu zachwalal jakiegos Windowsa do RT .. CE ?

J.

Reply to
J.F.

Na pewno nie wszystkie. :-) W szczególności niektóre z systemów klasy "embedded". A jak to jest robione np. pod NT to nie wiem. Trzeba wypytać jakiegos fachowca. Jednak doświadczenie zwykłego użytkownika takiego systemu wskazuje jednak na to że wycieki występują i nie są usuwane przez system. W zasadzie możnaby spróbować napisać kilkulinijkowy program który alokuje np. 20MiB i kończy działanie bez zwolnienia tej pamięci. I np. zobaczyć co powie task manager.

[.....]

Funkcja malloc() ze standatowej biblioteki C pod spodem woła funkcję systemową sbrk() pod systemami uniksowatymi i AFAIR HeapAlloc() pod windowsami.

[.....]

Apropos kasowania - coś co zauważyłem tylko pod Win98 - jeśli przypadkiem od dłuższego czasu system się nie wywalił, to w pewnym momencie przy próbie odpalenia jakiejś aplikacji system mówi że nie ma pamięci. OK. Ubicie wszystkich aplikacji czasami pomaga, ale częściej system nadal twierdzi że brak mu pamięci i lekarstwem jest tylko restart. :-)

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

Hm - pod unixami tyle procesow sie co chwila startuje .. i jakos pamiec nie wycieka..

Ale sbrk zmnienia tylko rozmiar _jednego_ przydzielonego bloku. A w obecnosci pamieci wirtualnej w zasadzie to nic nie robi :-)

Pamieci ? Mnie sie szybciej "resource" wyczerpywaly, cokolwiek to jest ..

Moze blad w systemie .. a moze uruchomiony zachlanny proces ktory alokuje kazda ilosc pamieci ..

J.

Reply to
J.F.

Tak - serwery w biurach. :-)

Reply to
test

Zgadza sie - jadro z systemu VMS!

Tak na prawde oparta na NT :)

Reply to
test

Jeśli by miał pan konkretne pytanie dotyczące sterowania urządzeń elektrycznych czy elektronicznych z PC to służę pomocą.

Pozdrawiam.

Reply to
Pinarczuk

W dodatku .. ta obsluga nie tylko nie jest wielozadaniowa, ale w dodatku mocno wielozadaniowosc utrudnia :-)

J.

Reply to
J.F.

No, wiesz nie oczekuj, zeby system z poczatku lat osiemdziesiatych mial wielozadaniowosc. Ale i tak nie jest tak zle, gdyz mozna robic wiele rzeczy na przerwaniach.

Reply to
test

Akurat obsługa przerwań w DOSie była dość mocno skopana. A co do wielozadaniowości - był DesQview i dwa Windows3.1 w okienkach DesQview dawało się odpalić ;-)

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Stanowiło problem powieszenie dwóch urządzeń na jednym przerwaniu. O programistę, który był w stanie rozwiązać ten problem było bardzo trudno.

Zgadza się, ale w Polsce wtedy ani nie można go było legalnie kupić ani nie obowiązywało prawo autorskie ;->

Reply to
RoMan Mandziejewicz

programowo było to łatwe. Prawdziwym problemem było podłączenie dwóch urządzeń do sterownika przerwań. Dać też się dało, ale nie zawsze.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.