Klawiatura membranowa, jak poradzić sobie z pewnym pro

Witam,

Przymierzam się do zastosowania po raz pierwszy klawiatury membranowej w moim urządzeniu. Zastanawiam się, jak rozwiązać pewien problem konstrukcyjny. Proszę zapoznać się z obrazkiem:

formatting link
membranowa nad wyświetlaczem jest przezroczysta, żeby było widać wyświetlacz. Jednak między klawiaturą a wyświetlaczem jest pewna przestrzeń. Obawiam się, że albo ktoś wciśnie tę folię nad wyświetlaczem palcem, albo samoistnie będzie ona się zapadać i marszczyć w tym miejscu. Zapewne należałoby zastosować jakąś przezroczystą wkładkę, ale jaką, w jakim kształcie (ma opierać się o szkło wyświetlacza, czy jakoś inaczej), jak mocować, i jak ją potem obrabiać w warunkach prawie-domowych. Byłbym w ogóle wdzięczny za jakieś rady, jak Wy rozwiązujecie ten problem. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Robbo

Reply to
Robbo
Loading thread data ...

W dniu 2011-04-10 19:24, Robbo pisze:

Najprościej to dać odpowiednio wyfrezowaną pleksę. Wyświetlacz montujesz do pleksy, a pleksę do obudowy.

Reply to
Zbych

No właśnie, też myślałem o frezowaniu, ale obawiam się tego, bo za bardzo nie wiem, gdzie to dać do zrobienia, a poza tym nie wiem, jak z ceną.

R.

Reply to
Robbo

W dniu 2011-04-10 23:05, Robbo pisze:

Ja to robię w lokalnej firmie zajmującej wszelkiego rodzaju reklamami/grafiką. Cena nie jest zbyt niska bo za komplet dwóch wyfrezowanych pleks do swojego ustrojstwa płacę jakieś 30 kilka pln.

Reply to
Zbych

Użytkownik "Robbo" snipped-for-privacy@mmm.com napisał w wiadomości news:4da1e798$0$2503$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Sama folia się nie zapadnie. Miałem podobną konstrukcję tylko z wyświetlaczem LED. Masz już tę folię? Sprawdź jak widać przez nią wyświetlacz, LEDy musiałem dosunąć do samej folii, inaczej były rozmazane :( Wojtek

Reply to
wowa

Jeszcze nie zamawiałem klawiatur. Wyświetlacz będzie tego typu

formatting link
Dzięki za zwrócenie uwagi na możliwość wystąpienia problemu. Będę musiał dopytać producenta klawiatury. Wstępnie wybrałem firmę Irga. Nie pytałem ich o cenę tej konkretnej klawiatury, ale kiedyś do kilku firm wysyłałem zapytania ofertowe i Irga była najtańsza.

R.

Reply to
Robbo

Jeszcze miałbym następujące pytania:

 1. Klawiatura membranowa składa się z warstw. Czy w związku z tym przezroczysta folia nad wyświetlaczem jest cieńsza niż reszta klawiatury? Ilustruje to rysunek:
  formatting link
 2. Widzę dwa sposoby zrobienia pleksi. Który lepszy? a) bez frezowania, tylko przycięte na wymiar:
  formatting link
  z frezowaniem:
  formatting link
  R.
Reply to
Robbo

W dniu 2011-04-11 11:19, Robbo pisze:

Jak na mój gust z frezowaniem jest lepszy, bo pleksa opiera się o obudowę wyświetlacza i jak klient naciśnie ją palcem to ci go nie wgniecie. Nie będziesz też musiał tak bardzo uważać przy dokręcaniu śrubek. Jedyne na co trzeba uważać, to paprochy między pleksą a wyświetlaczem - nie wyglądają zbyt efektownie.

Reply to
Zbych

Dzięki.

A co do pytania nr 1, to czy ta folia nad wyświetlaczem jest cieńsza niż klawiatura w innych miejscach?

R.

Reply to
Robbo

W dniu 2011-04-11 11:46, Robbo pisze:

O to zapytaj firmę, która wykona ci klawiaturę.

Reply to
Zbych

Użytkownik "Robbo" snipped-for-privacy@mmm.com napisał w wiadomości news:4da226d6$0$2444$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Zwykły wyświetlacz z ochydnym podświetleniem :(

Stosowałem ich klawiatury (bez okienka) i jakość była bardzo dobra.

Wojtek

Reply to
wowa

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.