stabilizator 42V

Loading thread data ...

Nie istnieje coś takiego, bo fizyka nie pozwala.

79-42=28 28V*2A=56W - z obudowy TO-220 nie da się tyle odprowadzić na sensownych rozmiarów radiatorze. Jeśli chcesz liniowo, to tylko z dodatkowymi tranzystorami i na naprawde duzym radiatorze - poniżej 1K/W.
Reply to
RoMan Mandziejewicz

W dniu 2013-02-03 21:11, wowa pisze:

Jeśli *musi* to być stabilizator liniowy, można część tej mocy wytracić na odpowiednio dobranym rezystorze mocy. Nie zmienia to faktu, że dalej jest to grzałka. K.

Reply to
John Smith

Użytkownik wowa napisał:

To jak się nie znasz - możesz zastosować gotowca. Nie przedstawiłeś żadnego realnego (a można takowe znaleźć) argumentu za zastosowaniem stabilizatora liniowego.

Reply to
invalid unparseable

Znaczy co jest tanie? Wielki kawał radiatora? Chyba tylko ze złomu.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Am 05.02.2013 01:51, schrieb wowa:

Musisz policzyć wszystko do kupy. Co jest tańsze, moduł stabilizatora za

20zł, czy stabilizator za złotówkę, opornik za 10zł i radiator za 30zł?

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Am 05.02.2013 23:11, schrieb wowa:

W twoim przypadku (jak nie znajdziesz trzynóżkowego gotowca na 42V, a nie chcesz robić zasilacza piechty) poleciłbym ci stabilizator impulsowy (gotowy moduł) na 48V i stabilizator liniowy z 48 na 42. A jak ja bym to robił, to wziąłbym simple switcher LM5575.

Waldemar

Reply to
Waldemar Krzok

Użytkownik Waldemar Krzok napisał:

I dawało by to połączenie dużej sprawności stabilizatora impulsowego z szybką reakcja na obciążenie stabilizatora liniowego - rozwiązanie w sumie dosyć często spotykane przy wysokich wymaganiach na dynamikę stabilizacji.

Reply to
invalid unparseable

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.