się.

Witam.

Mam kod paskowy składający się z EAN13 i suplementu obok EAN5. W EAN5 jest bardzo wazna informacja ktora chce odczytac.

Mam dwa czytniki[*]. Obydwa czytniki oraz skaner online

formatting link
) po przedstawieniu im obydwu kodów (osobno i jednocześnie) widzą tylko EAN13. Skanowanie tylko EAN5 nic nie daje, nie jest widoczny.

Pytanie:

Czy przeciętny czytnik kodów paskowych:

a) potrafi czytac EAN13 z sumplementem EAN5 ?

b) czyta je domyslnie czy nalezy to dokonfigurować?

Wiem ze to wróżenie ze szklanej kuli, ale może jest jakiś zakaz domyslnego czytania sumplementu i chodzi mi wlasnie o informację czy mam kombinowac w tym kierunku.

[*] Metrologic MS951 i Zebex Z-3080.
Reply to
Sebastian Biały
Loading thread data ...

Sebastian Biały pisze:

Zamiast kupować czytnik do jednorazowego odczytania kilku cyfr, zrób to "na piechotę" według tabelki kodów. W Wikipedii (szczególnie angielskiej) bardzo dokładnie jest opisany sposób kodowania EAN13 i EAN5. Kilkanaście pasków można sobie zdekodować.

P.

Reply to
Piotrne

Już zdekodowałem i wydaje mi się ze jest poprawny. Niestety docelowo tego jest kilka na minutę. Ciężko będzie się wyrobić w czasie. A na serio: musze to czytac skanerem. Nie wiem jednak czy nie jest wymagany jakiś magiczny skaner z jakąs magiczną funkcją do czytania suplementów.

Reply to
Sebastian Biały

Do telefonów z Androidem są darmowe programy czytające kody. Ale ani Barcode Scanner ani QuickMark nie czyta poprawnie ISSN/ISBN - traktują jako EAN-13 i olejawają dodatkowe kody :(

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Użytkownik "Sebastian Biały" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:i8ijn2$8gu$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

[...]

a musisz akurat tych skanerów uzywac ? ztcw najprostszy symbol/motorola LS2208 czyta suplementy, tylko trzeba włączyć skanując odpowiedni kod z manuala

@
Reply to
Artur Miller

Prawde mówiąc ratuje komuś dupsko ;) Nie ja kupiłem skanery i nie ja zaprojektowałem kod z suplementem (który mozna było zastapić normalnym kodem).

Reply to
Sebastian Biały

A co piszą w instrukcji obu skanerów? Może trzeba je jakoś skonfigurować?

Reply to
Filip Ozimek

Znalazłem wreszcie do Zebexa. Nic dziwnego że nie mogłem tego znaleźć wczesniej. Wystepuje pod słowem "addendum" a nie suplement. Działa. Tylko że ... raz na pare zeskanowań. Albo ktoś źle wydrukowal suplementy (za duża dziura pomiedzy kodami) albo jest klopot ze skanowaniem takich dziwolągów. W kazdym razie działa, tylko nie do końca.

Reply to
Sebastian Biały

Użytkownik "Sebastian Biały" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:i8ijn2$8gu$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Tak

Trzeba. Istotą dodatkowego kodu jest jego "przeźroczystość" dla typowej aplikacji sprzedaży.

To jest chyba dość logiczne. Większość aplikacji oczekuje dokładnie 13 cyfr i nie poradzi sobie z 18. Pomimo, że początek się zgadza.

Reply to
William Bonawentura

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.