Re: UPS i ró?nicówka

    Można miernikiem sprawdzić, czy kołek PE w gniazku UPS-a ma połączenie z

> kołkiem PE we wtyczce UPS-a.

To wiem, że ma (jakżeżby zresztą mogło być inaczej, PE to PE), ale to nic nie zmienia w temacie odizolowania od tegoż PE (bądź nie) strony wtórnej.

J.

Reply to
Jarek P.
Loading thread data ...

To wiem, że ma (jakżeżby zresztą mogło być inaczej, PE to PE), ale to nic nie zmienia w temacie odizolowania od tegoż PE (bądź nie) strony wtórnej.

Można miernikiem (omomierzem) sprawdzić czy jest przejście pomiędzy pozostałymi końcówkami wtyczki i gniazda. _Prawie_ banalne.

Reply to
Desoft

Użytkownik "Desoft" snipped-for-privacy@interia.pl napisał w

Prawie :-)

Przy podlaczeniu do sieci spali omomierz. Po odlaczeniu od sieci wlaczy sie przetwornica i byc moze tez spali omomierz. Po wylaczeniu calkowitym przekaznik sie przelaczy na siec i nic nie zmierzysz.

Czyli wiedze mozna zdobyc tylko odlaczajac od sieci i jak spali omomierz to jest nieizolowany, a jak nie spali, to izolowany, kosztowna metoda :-)

To juz chyba lepiej podlaczyc zarowke miedzy PE a wyjscie. Najpierw na 220V, potem mniejsza dla pewnosci.

J.

Reply to
J.F.

Jedynie to ostatnie zdanie jest prawdziwe. Kosztowna metoda, bo wiedza kosztuje. Pozostaje Ci nauczenie się obsługi miernika uniwersalnego, poznanie podstaw miernictwa, prawa ohma i będziesz mógł zmierzyć :-)

To prawda że trzeba sprawdzić UPSa "pod napięciem". Metoda jest prosta: Najpierw mierzymy napięcie między dwoma punktami, gdy jest jakieś napięcie to przejścia (zwarcia) pomiędzy nimi nie ma, a gdy napięcie jest zerowe, to przykładamy omomierz. W przemysłówce często czegoś nie można wyłączyć, stosuję tą metodę już od dawna i ciągle używam tego samego miernika.

Reply to
Desoft

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.