Re: Grafika na procesorku PIC

> >> Panowie, a nie wpadło Wam do głowy, że diody te odbierają promienie > >> IR od ciepłej przecież ręki? Multiplekserowanie w czasie: raz świecimy > >> a za moment nie świecimy tylko odczytujemy napięcie na diodzie... > > > Teoretycznie mozliwe ale bardzo watpliwe. Takie rozwiazanie byloby o > > pare rzedow trudniejsze w realizacji. > > Co w tym trudniejszego?

Nie twierdze, ze tak jest w Twoim przypadku ale ktos kto zadaje takie pytanie czesto okazuje sie ignorantem. Dla nich wszystko jest jednakowo proste (lub jednakowo niemozliwe).

LEDy maja kiepska sprawnosc w podczerwieni (zbyt niska energia) wiec generowany prad bedzie maly. Prawdopodobnie czas ustalania napiecia bedzie wtedy dluzszy od czasu na jego pomiar. Gdybys naprawde chcial zbudowac taki uklad to zacznij od uzycia TIA (mierzy prad przy zadanym napieciu wiec jest nieczuly na pojemnosc wejsciowa).

Gdy juz uda Ci sie cos zmierzyc to, jak pisal Jacek, nie bedziesz wiedzial *co* tak naprawde ogladasz bo jest swiatlo emitowane przez palec jest niemodulowane i zwykle slabsze od tla. W praktyce mozesz miec wiecej szczescia jesli nastawisz sie na detekcje *cienia* palca ale wtedy zobaczysz go calego a nie sam opuszek.

Porownaj to teraz z detekcja sygnalu odbitego, ktory jest o pare rzedow wielkosci silniejszy, trafia w pasmo "fotodiody" i daje sie modulowac.

JD

Reply to
JD
Loading thread data ...

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.