protel DXP2004 - projekt wielokanalowy - nazwy busow

Nov 12, 2006 10 Replies

Hej mam drobny problem z wielokanalowoscia w protelu - mianowicie mam sobie 4 kanaly z ADC, i na wyjsciu kazdego mam bus 8 bit i jak chce stworzyc potem magistrale z 4 busow to jak mam to zrobic? nazwanie AD[0..7][1..4] powoduje blad .. nazwanie calej magistrali AD[0..27] z chyba oczywistych powodow tez nie dziala.. przegladalem ksiazke od protela, i nie widze zeby bylo cos wspomniane o powielaniu magistral jest jakis trick? jakos nie sadze zeby sie nie dalo i prosze sobie darowac komentarze w stylu ze protel jest do d...i zebym przesiadl sie na inny Pozdr G.K.



U¿yj prymitywu "Bus joiner". Dziêki niemu mo¿esz przypisaæ grupê linii jednej szyny do tak samo licznej grupy linii innej szyny.

Pawe³

dzieki, mam juz, bylo opisane w ksiazce przy okazji magistral w projektach FPGA...

w Protelu 99SE te¿ tak mo¿na? a przy okazji, jak prznosi siê elementy z górnej na doln± stronê p³ytki drukowanej przy projektowaniu?

identyfikator: 20040501 napisał(a):

Chyba czegoś nie rozumie. Jeśli chcesz dać element na bottom layer , to po prostu go zaznaczasz i zmieniasz z Top Layer. Ale chyba nie w tym problem, bo to by było za łatwe.

Pozdrawiam

trzymajac element naciskasz klawisz l

moze nie az tak ladnie, ale mozna robic projekty wielokanalowe, takze w PCB, routujesz 1 kanal i kopiujesz na inne - podawalem przepis jakis czas temu na grupie, sprawdzalem, dziala dobrze, wole jednak ten sposob z DXP:)

jak siê przenosi miêdzy warstwami - jest ¶cie¿ka na Top chcê przenie¶æ na Bottom, jest element na Top chcê przenie¶æ na Bottom (wiadomo musi siê odbiæ lustrzanie), nie wiem jak?

sory, jasne oczywi¶cie, ale mam ma³e pytanie, próbujê rysowaæ obrys p³ytki na KeepOut i Mech4, ale gdy pó¼niej dam Auto place to wstawia mi elementy poza obrysem p³ytki dlaczego?

identyfikator: 20040501 napisał(a):

jak przesuwasz element naciśnij "L" (od "layer" :) )

Pozdr AK

jeszcze mam trudno¶ci w wydrukiem p³ytki w czerni i bieli (¶cie¿ki) - mo¿ecie jak±¶ wskazówkê?

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required