pl.misc.elektronika

Loading thread data ...

 1. Przedyskutować sprawę moderowania na pme
 2. Napisać RFD uzasadniające dlaczego pme powinna być moderowana
 3. Znaleźć chętnego na moderatora
 4. Zginąć marnie ma pl.news.nowe-grupy
 5. Poczekać parę lat, aż TS zarządzi głosowanie
 6. Jeśli propozycja przeszła, można z opisu grupy na
  formatting link
  odczytać adres moderatora
 7. Na podany adres wysłać maila

Ja naprawdę BP, APPZNMSP

PS: A tak swoją drogą na usenet.pl nie ma opisu pme...

Reply to
Andrzej Ekiert

bo powstala tak dawno ze opis zaginal w pomroce dziejow :-)

J.

Reply to
J.F.

Andrzej Ekiert snipped-for-privacy@to.invalid wrote: [...]

Ano nie ma. Pytalem sie kiedys na p.n.a o opis i wyglada na to ze zaginal byl w pomroce dziejow. Zaproponowano mi dwa rozwiazania:

- Odnalezc oryginalny opis i podeslac gdzie trzeba (szukalem u siebie, nie mam nawet kopii glosu w glosowaniu)

- Napisac nowy opis (yyyyy.... chetny ktos?:)

Przy okazji mozna by rozwiazac kwestie ogloszen na grupie. Nie lubie reklam, ale z drugiej strony calkowity zakaz jakichkolwiek ogloszen wdaje mi sie byc wylewaniem dziecka z kapiela. Przedyskutowanie (i ewentualne zalozenie, w blizej nieokreslonej przyszlosci) pl.misc.elektronika.ogloszenia wydaje mi sie byc rozsadnym pomyslem. Czy wiec jest sens otwierac oficjalna dyskusje nad jej utworzeniem?

pzdr. j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski

moim zdaniem jak najbardziej - choc raczej powinna byc to grupa w stylu pl.misc.elektronika.produkty :) Bo oto czuje sie troszke shizofrenicznie : z jednej strony sam uprawiam delikatna reklame na grupie z drogiej co niektore jej przejawy mnie wkurzaja. Niemniej jednak kiedy dwu lub wiecej ludzi sie spotyka i dyskutuje to niezmiennie oprocz CO i JAK przewija sie GDZIE i ZA ILE. Przydala by sie wiec grupa gdzie bez narazenia na lomot mozna by napisac - sluchajta ludziska mam nowego dataloggera - jakby kto chcial kupic :) Oczywiscie na grupie takiej nie bylaby widziana dobrze reklama w stylu 100X

formatting link
.Byloby to mniejsce gdzie firmy takie jak moja mialy by szanse i sie zareklamowac i zasiegnac opinii grupowiczow o proponowanym produkcjie czy usludze. Zastanawialem sie niedawno nad wykupem pelnego wpisu na
formatting link
i zrezygnowalem nie tyle ze wzgledu na koszta (choc sa niemale) a ze wzgledu na to ze 90% serwisu zagarnelo 3% firm robiac takie numery jak rozbicie jednago kasetowego sterownika na 40 wpisanych do katalogu produktow. Moze na poczatek wprowadzic w zwyczaje grupy zamiast nielubianej klauzuli [spam] klauzule [produkt] gdzie autor postu bez narazenia sie na lomot moglby opisac jakis swoj wynalazek a je...c tych ktorzy tego naduzywaja ? Byloby to jakies uczciwe wyjscie dla tych firm ktore nie maja funduszy reklamowych pozwalajacych na celowe akcje reklamowe w necie - a te jak wiecie zaczyjnaja byc strasznie drogie . wojtek
formatting link

Reply to
neuron

Słuchaj, sprzedaż/kupno czegokolwiek via grupa dyskusyjna to jest zajęcie nonsensowne. Powodów jest kilka:

 1. Na grupie bywa bardzo ograniczona ilość ludzi. Np. p.m.e czyta nie więcej jak kilkuset.
 2. Są tu dwie grupy ludzi - jedna która ma już wszystko co potrzeba a jak ma nową potrzebę to jest w stanie samodzielnie odnaleźć i wybrać dostawcę. Druga - to lamerzy którzy w zasadzie niczego nie potrzebują... Albo nie wiedzą że potrzebują, albo czego potrzebują.... :)
 3. Ktokolwiek tu zagląda, nie czyni tego z intencją dokonania jakiejś transakcji.
 4. Są wyspecjalizowane fora do takich ogłoszeń. Jak szukasz czegoś masz google, newsy typu "sprzedam" i Allegro, jak chcesz coś sprzedać to masz newsy typu "kupię" oraz Allegro. Tam aktywność będzie dużo bardziej owocna.
 5. Reasumując, jestem przeciw ogłoszeniom na p.m.e oraz przeciw tworzeniu nowej grupy pochodnej. Nie mnóżmy bytów ponad potrzebę.
Reply to
Jacek Maciejewski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.