Pamięć z zatrzaskiem

Jul 03, 2009 14 Replies

Witam.



Czy ktoś z grupowiczów widzial pamięci (S)RAM z małą ilością wyprowadzeń o pojemnościach około 0.5MB? Zastanawiam się nad podpięciem tego do SAM7 z EBI ale zależało by mi na redukcji scalaków (najlepiej RAm+uC) bo bedę mial tam ciasno i współpracy z EBI. Wezme dowolna ilość RAM, ale 0.5MB to minimum. Coś bedzie pasować? A jesli nie, to moze jakieś inne popularne ARM7 o podobnych ficzerach gdzie łatwo wpiąć ram?


Co to znaczy mała ilość końcówek w pamięci SRAM? Linii adresowych około 20, danych 4/8/16/32, o reszcie nie wspominając. Chcesz pogodzić te dwa sprzeczne wymagania - użyj SDRAM lub DDR. Odświerzanie mają wbudowane. K.

Jesli weźmiesz 62256 i porównasz z interfejsem pamięci dostepnym choćby w atmega162 to widać, ze 62256 ma wiecej końcówek. Pomiedzy nimi jet zatrzask. Chodzi mi o pamięć pasująca do SAM7 która nie wymaga tego zatrzasku na zewnatrz, redukując ilośc drutów łączących i upraszczając mi projekt płytki + oszczędzając miejsce.

Nie upieram się nad jakąkolwiek konkretna pamięcią. Chodzi o coś pasującego do SAM7 ewentualnie 9 (przy czym poniewaz nie wymagam wydajności arm 7 wydaje się rozsądniejszy).

Swego czasu szukalem takiej pamieci i nic nie znalazlem. Az trudno uwierzyc, ze nikt nie wpadl na tak prosty pomysl jak zintegrowanie SRAM z zatrzaskiem. Ale jesli bys znalazl to daj znac na priva.

Obawiam się, że prędzej znajdę pamięć na SPI. Niestety FRAM sa troche za małe (albo ja nie widzę wiekszych od 32kB).

Ale co ciekawe na przestrzeni jakiś 3 miesięcy trafiłem albo w Elektronice Praktycznej albo w EdW na jakiegoś newsa że ktoś tam rozpoczyna produkcję RAM na SPI. Nie mogę teraz znaleźć tego newsa, może ktos pamięta nazwe producenta? Nie wiem o jakich rozmiarach była mowa.

W zasadzie prędkość SPI mogła by byś wystarczająca w moim zastosowaniu.

Sebastian Biały pisze:

Microchip?

formatting link

256kbit. Tyle co nic :/

To podłącz normalny równoległy. Jak masz mało miejsca to daj BGA.

W TME sa FRAM 512kb, jesli ci to wystarcza, w cenie nieprzyzwoitej :) Ja myslalem raczej o zwyklym rownoleglym SRAM tyle, ze z zatrzaskiem.

a trwałość FRAM też ?

2 sztuki nie zajmą wiele miejsca
formatting link
pozdr @

Wiem, za malo. Jak by tam było B zamiast b ...

To podstawowa opcja. Jak nie ma to albo zatrzask, albo RAM-SPI (którego też nie ma).

Też, o ile jest _znacznie_ lepsza od flash.

Znając cenę 512kb to tutaj sobie nie wyobrażam :) Ktos to sprzedaje w pl?

Farnell. fakt, nietanio, 25EUR za sztukê :) nawet s± na stanie :)

@

Lepsza, te FRAMy w TME maja 10^12 zapisow.

W sklepie internetowym ok. $15/sztuka. W sumie niezle, biorac pod uwage, ze TME chce prawie tyle za 512kb.

Kompletnie odpada z powodów ekonomicznych. Zostaje jednak RAM rownloegly.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required