NTG ale może...

zwłaszcze, że mi chodzi o testowanie tego - to ma działać jak jestem w pracy i siedzę przy tym :)Nie potrzebuję na razie na zewnątrz.

Mam modem na biurku i na tym samym komputer na których chcę grzebać w serwerze, żeby to wszystko razem ogarnąć.I tyle.

Reply to
sundayman
Loading thread data ...

Ha, no to trochę mi daliście nadziei... Bo niby ten DSL to nie jest jakiś koszmarny koszt, ale jeżeli nie muszę, no to nie muszę. A obecne czasy w mikrobiznesie jakoś nie wykazują objawów dobrej zmiany :)

Poza tym nie do końca mi się podobuje wizja, żeby cała moja lokalna sieć była za stałym IP (a tak by musiało wtedy być)... Nie wiem nawet dlaczego, ale jakoś tak intuicja mi podpowiada, że lepiej nie :)

Reply to
sundayman

Na razie w pewnej części wygląda mi to na napisane w obcym języku , ale bardzo dziękuję za obszerny opis, bo na pewno się przyda. Jak nie teraz to innym razem :D

Reply to
sundayman

Myslisz ze dynamiczne IP czyni Cie bardziej bezpiecznym? jesteś w błędzie. Pewnie jak nie wyłączasz routera to ten IP nie zmienia się dniami - miesiącami.

c.

Reply to
Cezar

Użytkownik "jacek pozniak" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:593ac20d$0$5164$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Ale co znaczy "zwykly hosting" ? zapisywanie danych z telemetrii to jednak cos wiecej niz udostepnianie stron www, wiec i troche wiecej od serwera sie wymaga ... i wychodzi VPS.

Eee - cos jednak musi byc stale. A jak kamerka za NAT i komputer za NAT, to posrednictwo serwera (np producenta) mile widziane.

J.

Reply to
J.F.

Chłopaki! nie spamujcie w mojej gałęzi!

Reply to
invalid unparseable

kurde zaspamowali mi wątek, muszę się bronić - logi:

2017-06-09 21:11:25: Podłączanie do eMule Security No1 (91.200.42.46:1176)... 2017-06-09 21:11:37: USS: Wykonane zgodnie z ustawieniami. Start automatycznej czułości wysyłania. Pierwsze 60 sekund jest w trybie 'szybkiej reakcji' 2017-06-09 21:11:46: eMule Security No1 (91.200.42.46:1176) wygląda na wyłączony 2017-06-09 21:11:50: Podłączanie do eMule Security No2 (91.200.42.47:3883)... 2017-06-09 21:12:11: eMule Security No2 (91.200.42.47:3883) wygląda na wyłączony 2017-06-09 21:12:14: Podłączanie do eMule Security No3 (91.200.42.119:9939)... 2017-06-09 21:12:35: eMule Security No3 (91.200.42.119:9939) wygląda na wyłączony

ze względu na "zdjęcia" proszę nie wklejać działających serwerów, pytam tylko co stało się z tymi?

Reply to
invalid unparseable

W dniu 09.06.2017 o 20:35, w systemie siła 'POPIS/EU pisze:

mógłbym cię prosić, żebyś nie zaśmiecał tego dość jednak istotnego wątku swoimi głupotkami ?

Reply to
sundayman

jak w przyszłości pisząc do mnie napiszesz dużą literę to oczywiście - w tej gałęzi już się nie odzywam - ok.

Reply to
invalid unparseable

W dniu piątek, 9 czerwca 2017 19:46:59 UTC+2 użytkownik sundayman napisał:

No to wypas :)

Ano kolejny. Wyklikanie vps-a w ovh to jakies 5 minut. Po kolejnych 15 minutach bedzie dostepny. Razem z systemem jaki sobie zaztczysz z ichniej palety.

Jak źle wybierzez bo chciales centosa zamiast ubuntu to w 15 minut ci go zaoraja i zrobia nowy.

OK. Zakładając ze masz u siebie duzo danych albo jakies fikusne inne zalezności i rzeczywiście kłopotem jest zmontowanie całości w vps-ie od razu to zasugeruje:

Wystaw sobie stronke gdziekolwiek z aktualnym twoim adresem IP. Niech ten urządź sobie po reboocie na nią wchodzi, zbiera adres IP i tylko u sibie musisz sobie forwardowanie portów ustawic.

Najprosciej. Prosciej sie nie da.

Stałe IP dla jednostki to deczko droga sprawa. Lepszy VPS :)

Daj znać co wybrałes. Bo w sumie wiele więcej od tego co ludzie sugeruja nie ma. A przynajmniej nie ma prosto i tanio :)

Reply to
sczygiel

W dniu piątek, 9 czerwca 2017 19:50:43 UTC+2 użytkownik sundayman napisał:

Niekoniecznie. U siebie na zwyklej dynamicznej neostradzie mam vpn-a postawionego i hula jak złoto. Całośc wisi na dyndns. Ale jakbym go nie miał to zrobienie skryptu który mi aktualny IP wystawi w internet nie jest trudne.

Ale dla ciebie to overkill.

Reply to
sczygiel

Jak chcesz do zabawy lub na małą skalę to wykorzystaj istniejącą platformę np

formatting link
śli to do celów komercyjnych to sie nie zastanawiaj tylko bierz VPSa do celów developerskich a do produkcyjnych cos powazniejszego - choc nie wiem czy ta piewsza opcja nie bedzie lepsza. Nie musisz sie martwic o redundancje, high availability, kopie zapasowe itp.

c.

Reply to
Cezar

Użytkownik "w systemie siła 'POPIS/EU" snipped-for-privacy@go2.pl napisał w wiadomości news:ohej8f$jmo$ snipped-for-privacy@node1.news.atman.pl...

Od paru lat zawiesiłem zabawę, więc nie wiem, ale... Panie Lolek, jak pan chcesz sie pobawić, to KAD powinno chodzić, jako zdecentralizowane. Nie wiem, nie chce mi się sprawdzać.

A przepraszać nie musisz, byle byś polityki do tego nie mieszał.

Reply to
HF5BS

Użytkownik "Cezar" snipped-for-privacy@tlen.pl.invalid> napisał w wiadomości news:ohepea$efo$ snipped-for-privacy@solani.org...

A problem jakiś odświeżyć dzierżawę? Jak mi bodajże tabloid Fakt przyblokował (bo ich tam trochę po kątach zacząłem rozstawiać z powodu, pardon le mot, pierdolenia głupot w artykułach) :) możliwość pisania na forum, to odnowienie dzierżawy zajęło mi tyle, co restart modemu, czyli ok.

2-3 minut, bo one dość długo wstają, nie wiem, czemu. IP zmieniłem, forum ponownie się otworzyło. Neostrada to chociaż co 24 godziny mówiła "już cię nie kocham" :)
Reply to
HF5BS

wolę thingsboard ponieważ ma licencję także do komercyjnych. A ja to muszę ogarnąć nie dla hobby tylko żeby potem uruchomić na tym swoją małą, ale komercyjną sieć.

Reply to
sundayman

Zwykły to znaczy taki bez własnego serwera, taki co udostępnia miejsce na www, mysql, php, python, itp. Bez dedykowanego serwera (i konieczności zajmowania się nim).

No tak, hosting jest stały.

jp

Reply to
jacek pozniak

Do eksperymentów nie potrzeba stałego IP, po prostu łączysz się z chwilowym i testujesz. Adres przeważnie się zmienia raz, dwa razy na dobę - o ile nie restartujesz rutera. Dyndns-y ogólnie działają, ale zawsze jest przerwa zanim się odświeży - w skrajnych przypadkach (nie wnikając w szczegóły) jest bezużyteczny. Mam jedno urządzenie na zmiennym IP, ale rozwiązałem to za pomocą własnego skryptu, tzn ono łączy mi się cyklicznie z hostingiem a tam w razie zmiany IP skrypt podmienia adres odnośnika i mam wygodę. Jeśli chodzi o vps-y to uważaj na ograniczenia - w serwerze wirtualnym poważnym ograniczeniem jest liczba procesów - wiele nie nafikasz. Zależy jak napisany jest soft - może się w ogóle nie uruchomić.

Reply to
Mirek

Na razie na 100% nie wybrałem platformy. Ten thingsboard wygląda ok. tyle, że moja znajomość JS jest (prawie)zerowa.

A skala (mimo że komercyjna) na razie jest taka, że nie mogę wynająć "fachowca" - może później. Obecnie to jest kilka urządzeń (a jak by było 100 to już hurra !). Ilość danych rzędy kilkadziesiąt bajtów na urządzenie.

Więc jeszcze przeglądam co jest dostępne, i na co jest szansa że jakoś ogarnę.

Reply to
sundayman

W dniu 10.06.2017 o 09:33, jacek pozniak pisze:

To się sprawdzi tylko wtedy gdy urządzenia łączą się raz na jakiś czas, wrzuca/pobiera dane i zamyka połączenie.

Dzięki websocketom możesz mieć dwukierunkowe połączenie otwarte cały czas i w każdej chwili z poziomu przeglądarki wysłać polecenie do wykonania przez urządzenia docelowe (które też cały czas mają otwarte połączenia). Do tego potrzeba trochę więcej niż prosty skrypt php wywoływany przed get/post. Na takie cuda nie pozwolą ci na współdzielonym hostingu. Albo VPS albo dedykowany serwer.

Reply to
Zbych

Tak to działa. Nie jest to, co prawda superprzeźroczyste łącze ale biorąc pod uwagę prostotę realizacji, oraz nielimitowane karty telemetryczne, warte rozważenia. Pozgłoszeniu się urządzenia można przeprowadzić kilka cykli wymiany danych ze skryptem php a tym samym zrealizować jakąś tam wymianę danych. Jedyny problem jaki mieliśmy; dostawca hostingu w pewnym momencie stwierdził, że, cyt. "Państwa baza jest często spamowana"; fakt, że na dobę jest około 20-30tysięcy wywołań skryptu php. Po wyjaśnieniach dał spokój. :)

No tak.

jp

Reply to
jacek pozniak

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.