Czy może mi ktoś pomóc ? (anteny "zbiorcze" ;))

Jak wcześniej pisałem robię sobie "antenę zbiorczą", czyli:

  1. mam a) antenę TV ze wazmacniaczem b) antenę UKF ze wzmacniaczem c) wyjście modulatora w antenie SAT d) wyjście modulatora w VHS

chciałbym to wszystko puścic w jedne kabel i potem dwa lub trzy gniazda antenowe: jedno- dwa przelotowe i jedno końcowe.

Jeżeli zrezygnowac z UKF, to może spliter dzielący "posumowany" sygnał na dwa telewizory ?.

Najpierw jednak trzeba to wszystko "posumować", czyli a)+ b) +c) +d) wcisnąć w jeden kabel. Czy spliery jak np ten:

formatting link
działają symetrycznie (jako sumatory lub splitery) czy nie ? Jak inaczej zrobic taki "mikser" ? Jak to się przełoży na tłumienie sygnału ? (modulatort SAT/VCR pewnie są nie do stłumienia, Antena TV da przyzwoity sygnał, gorzej z UKF: dlatego byłbym w stanie zrezygnować z UKF w tym współnym torze.

Jaki do tego zastosiwac osprzęt (gniazda)? (myślę o

1)
formatting link
formatting link
I jeszcze: anteny mają wzm. antenowe, każde zasilane oddzielne. Jaką filozofię połączeń przyjąć, by nie było problemów z zasilaniem ?

Pytania lamerskie, ale w sumie nawet nie widziałem na oczy tych gniazd, a producent zamieszcza tylko zdjęcia. Anten zbiorczych ;) nigdy nie robiłem.

Reply to
Marek
Loading thread data ...

Poczytaj

formatting link

Tomasz

Użytkownik "Marek" <marek snipped-for-privacy@NOSPAM.gazeta.pl> napisał w wiadomości news:fegkof$qde$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Reply to
Tomasz

to fragment opisu wspomnianego splitera:

"służy do rozgałęziania lub sumowania sygnałów radiowych i telewizyjnych w instalacjach antenowych indywidualnych"

wspomniany dipol moze byc tu pomoca a dokladnie jego biblioteka i przyklady instalacji

mozna zasilac wszystko albo z jednego zasilacza wstawiajac tzw bias tee albo kazda antene z niezaleznego i odseparowac anteny tzw dc blockerem

Reply to
PAndy

Marek napisał(a):

A nie da się UKF puścić osobnym kablem ? Zapewne wiele metrów dodatkowo nie będzie, a trochę instalacja się uprości i sygnał UKF będzie mniej zaśmiecony.

Reply to
PeJot

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.