Niskonapieciowy MOSFET z malym RdsON i niska uplywnoscia przy wylaczeniu

Loading thread data ...

W dniu 2017-04-28 o 14:42, Pszemol pisze:

Ja tam się na takich mosfetach nie znam, ale tak się tylko zapytam czy obejrzałeś multipleksery analogowe? A jeżeli tak, to co nie pasuje? Wiadomo, tańsze raczej nie będą, ale co poza tym?

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

Multiplekser się nie nada bo to ma być system rozproszony z długim wspólnym przewodem a tranzystor-klucz będzie przy kazdym termistorze.

Reply to
Pszemol

Pszemol pisze:

Praktycznie każdy sklep ma filtrowanie paramtrów.

Reply to
AlexY

W dniu 2017-04-28 o 22:14, AlexY pisze:

Żarty sobie stroisz, znam 2 sklepy w Europie które mają filtrowanie w miarę dobre, to tme i rs, farnel ma cześciowe, a reszta to szkoda pisać.

Reply to
Janusz

Hmmm... Tak się trochę zastanowiłem, chociaż na początku przyjąłem że jest jak piszesz. Jakoś nie widzę powodu żeby od razu takie rozwiazanie odrzucać. No, może parę, ale może wcale nie mają u Ciebie znaczenia. Dlatego pytam. No bo liczby drutów to Ci nie zwiększa, a nawet da się zmniejszyć. Ale oczywiście parę dodatkowych za i przeciw jest.

Pozdrawiam

DD

Reply to
Dariusz Dorochowicz

Tranzystor będzie sterowany telepatycznie?

Reply to
AlexY

Janusz pisze:

Używam praktycznie tylko RS, Farnell, i Mouser, jeśli oni części nie mają to to nie jest masówka.

Reply to
AlexY

Digikey ma niezłe filtry. Znajdź tam symbol części, a zamówić możesz w dowolnym innym sklepie w EU.

Jacek.

Reply to
Jacek Radzikowski

Problem jest ze niektore parametry sa podawane dla granicznych warunkow pracy. Np tranzystor 60V bedzie miec uplywnosc podana przy Vgs=60V, inny, przy Vgs=20V. Jak je porownac???

Reply to
Pszemol

To nie jest prawda, digikey i mouser mają większy zasób elementów niż europejskie sklepy i wielu elementów tutaj nie znajdziesz.

Reply to
Janusz

W dniu 2017-04-28 o 14:42, Pszemol pisze:

Słabo to widzę, nmosy potrzebują wyższych napięć, pozostają ci j-fety ale mają dość spory rozrzut parametrów.

Ja bym to zrobił na procku, robisz sznurek po spi gdzie adresujesz i odczytujesz wartość, przy dużej liczbie termistorów gwałtownie spadnie Ci ilość przewodów, poza tym wpływ pojemności i upływności minimalny a z czym miałbyś problem przy przesyle analogowym. SPI można wolniej taktować aby zmniejszyć wpływ kabla na transmisję.

Reply to
Janusz

Am 28.04.2017 um 14:42 schrieb Pszemol:

Do celów włącznikowych używam FDC3512, sterowanych z IO mikroprocesora (Raspberry), znaczy 3.3V. Do moich celów wystarcza. Ale zobacz u Fairchilda, oni mają też lepsze.

Waldek

Reply to
Waldemar

Dzięki, popatrzę jutro co to za stwor...

Reply to
Pszemol

Fairchild to teraz ON Semiconductors...

Zerknąłem właśnie do noty katalogowej tego tranzystora co proponujesz i powiem Ci, że nie powinieneś tym tranzystorem sterować z procka zasilanego

3,3V

Zerknij na wymagane napięcie bramki, tabelka strona 3: Vgs typowo 2,4V, max

4V.

Co to oznacza? Ano ze przeważnie jak wyjmiesz tranzystor z paczki to mu wystarczy te 3V jakie Ci da na wyjściu procek, ale trafić możesz na tranzystor co będzie musiał mieć podane aż 4V aby się przełączyć, a tego Ci już procek nie zapewni.

Reply to
Pszemol

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.