na litość boga...

...ktoś ma pojęcie, gdzie kupić 100 szt. ATMEGA 2561-16AU ??

No kurła. Oni te procesory ręcznie teraz robią czy jak ? Jak nie znajdę, będę musiał przerabiać, a nie mam czasu i ochoty... No nie ma i nie ma. Trochę to zaczyna być irytujące. A zapas mi się kończy.

Reply to
sundayman
Loading thread data ...

Wydaje mi sie że musisz przeprojektować układ...

widze że tutaj w Polsce ktoś ma 2 sztuki:

formatting link
ale trzeba być wielkim desperatem.

Reply to
Cezar

środa, 16 listopada 2022 o 02:12:51 UTC+1 sundayman napisał(a):

Ręcznie, w tme dostawy na święta - następne niestety. Kolega mówił, że od majfriendów jakoś jest o wiele lepiej. Ew. na piekarz.pl mają 170, ale ATmega2560-16AU - przerobić trza, trza też trochę więcej miejsca - jedyny plus że na pewno nie zabraknie nóżek. Ale nie chce mi się sprawdzać, czy pomyśleli i końcówki ze części wspólnej są w te same strony (jest taki śmieszny ATmega4809 w DIL40 - rdzeń ten sam do dla TQFP, więc układ nóżek nieco dziwny - a na pewno inny niż wcześniejsze ATmegi w DIL40), czy trzeba będzie zmieniać albo płytkę albo program (zawsze mi to przypomina historię jak Steve Wozniak robił kontroler flopów do Apple ][ - była płytka, oczywiście jednostronna, miała sporo krosów, co mu się nie podobało, więc przerobił tak, że zostały trzy - ale nadal mu się nie podobało - więc zmienił koncepcję - np. shiftowanie w drugą stronę - i zrobił bez krosów - oczywiście możliwe to jest tylko wtedy, gdy płytkę i program robi ten sam człowiek - no jemu pomagał w programowaniu jakiś młody zdolny).

Reply to
Dawid Rutkowski

Nie przywołuj imienia nadaremnie.

-----

Reply to
ąćęłńóśźż

te już mam na wszelki wypadek, ale przerabianie... W dodatku raster mniejszy, na moim chińskim automacie spodziewam się kłopotów z układaniem...

Reply to
sundayman

Ostatnio się nadziałem u nich na 24LC256, z których połowa nie działała. I musiałem wszystkie wyciągać z już zmontowanych płytek. Nie mam odwagi brać od nich procesorów.

Nawet nie to, że coś innego dostanę, tylko że będzie jak z tymi EEPROMami - podziała 2 dni i chuj.

Reply to
sundayman

Dlaczego nadaremnie?

formatting link
Najzwyczajniej sundayman zapomniał, a po fakcie sie nie liczy.

Reply to
heby

W dniu 2022-11-16 o 12:38, ąćęłńóśźż pisze:

A gdzie ty tam widzisz jakieś imię ? Od kiedy pojęcie "bóg" jest imieniem ? Wiesz ilu jest różnych bogów ? I skąd wiesz, o którego mi chodzi ?

Reply to
sundayman

Dnia Wed, 16 Nov 2022 12:38:38 +0100, ąćęłńóśźż napisał(a):

Gdzie ty, tłuku, widzisz imię?

Reply to
Jacek Maciejewski

środa, 16 listopada 2022 o 14:04:43 UTC+1 sundayman napisał(a):

Serio mniejszy? Przecież i tu i tu TQFP, różnica tylko taka, że jeden TQPF64 a drugi TQFP100. Eeee, rzeczywiście, ale jaja, a wymiar chipa ten sam. Ciekawostka, że nigdy mi się to w oczy nie rzuciło, a płytka leży na krześle obok (tzn. teraz zwisa). Myślałem, że raster ten sam a chip większy. I nawet pomyślane, że te dodatkowe końcówki to tak jakby "na środku" boków. Choć mogli bardziej pomyśleć i np. zrobić tak: 2 "stare", 1 "nowa", to by nie trzeba było tak zwężać. Hmm, a może zrobić płytkę przejściową? W starych laserach wiedzieli, że z lutowaniem ATmega128 może być kłopot i zrobili je na płytce dokładanej z goldpinami, miejsce nie było krytyczne. Potem jak już lutowali maszynowo, przestali tak robić (choć miejsce nadal nie było krytyczne).

Reply to
Dawid Rutkowski

Dnia Wed, 16 Nov 2022 15:01:21 +0100, Jacek Maciejewski napisał(a):

Ddyby było z dużej litery, to byłoby imieniem własnym i wtedy literowiec miałby rację.

W przypadku małej litery "bóg" może się odnosić zarówno do jakiegoś Ozyrysa, jak i na przykład indyjskiego boga wiatru.

Reply to
Adam

Masakra dopiero się rozkręca. Na niektóre kluczowe klamoty PLC Siemensa trzeba czekać do połowy 2024. Chyba że coś nagle się odmieni...

L.

Reply to
Lisciasty

Dnia Wed, 16 Nov 2022 23:21:22 +0100, Adam napisał(a):

Chcesz powiedzieć że bóg Jahwe ma na drugie imię Bóg?

Reply to
Jacek Maciejewski

W dniu 2022-11-16 o 02:12, sundayman pisze:

Już się powoli przyzwyczajam, że od roku zamiast robić coś nowego to się tylko przerabia stare projekty bo tego, czy innego scalaka wymiotło.

Wyginęły SN65HVD72 w SOIC to przerabiałem płytkę, której ileś tam potrzebowaliśmy na VSSOP. Za jakiś czas przerabiałem z tego samego powodu inną na VSON bo tylko te wtedy były 'od ręki'. No i teraz to właściwie trzeba myśleć o utrzymywaniu zapasu we wszystkich obudowach. Podobnie było z LM25017 (ew. zastępowanym przez LM5017) - w jakimś momencie udało się kupić resztkę ale nie w tej obudowie co dotychczas używaliśmy i przerabiałem płytkę. Jak na jednej płytce są tylko te 2 scalaki to już mamy 6 możliwych kombinacji i na pewno zawsze się okaże, że elementy które najszybciej da się dostać są w kombinacji której jeszcze nie mamy.

Jak teraz którąś płytkę będę przerabiał na inny procesor (planujemy zmienić AtXmega na EFM32 Silabsa, bo Silabsów udało się kupić jakiś tam zapas) to znów powstaje pytanie - a w jakiej obudowie najlepiej wsadzić tego HVD72 i LM25017...

Ogólnie głowa boli.

Już nam się zdarzyło kupować AtXmega po zabójczych cenach (kwota w $ wyższa od tej w PLN - czyli ponad 5 razy drożej). P.G.

Reply to
Piotr Gałka

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.