Modem i sieciówka

Czy jest możliwość połączenia dwóch komputerów jeśli w jednym jest karta sieciowa a wdrugim modem?? Ten drugi to laptop, więc dokupienie karty sieciowej nie wchodzi w gre. Z góry dziękuję Marian

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

proponuje polaczyc przez port rownolegly (LPT), ewentualnie szeregowy (COM)

Reply to
kamtzu

a nie mają oba zlącz szeregowych? Idzie szybciej, niż przez modem. Albo przez złącza równoległe laplinkiem, albo przez kabel USBLink, tu juz masz szybkość jak sieć 10Mbit/s. Karta sieciowa i modem też mogą współpracować, jak się uprzesz, ale to jest zupełnie nieopłacalne, zarówno ze względu na szybkość jak i koszty.

A PCMCIA ma? To mozna takową kartę kupić. Jak oba mają USB, to kup kabel USBLink. U nas kosztuje kilkanaście EUR.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

On Behalf Of Mariusz Wróblewski

A dlaczego dokupienie karty sieciowej nie wchodzi w grę ? Jest cała masa różnych na złącze PCIMCIA, a z tego co się orientuję to każdy laptop ma takie złącze.

A jeśli nie, to pozostają złącza RS232 i LPT. Oba obsługiwane (teoretycznie) przez win i (praktycznie) przez Norton.

pzdr Artur

Reply to
ziel

Użytkownik "Mariusz Wróblewski" <mariusz snipped-for-privacy@o2.pl napisał w wiadomości news:cj76bv$do4$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl

Sieciówki z modemem - bezpośrednio na pewno nie. ;-)

Dlaczego? Skoro to laptop, to (prawie) na pewno ma:

- paszczę do włożenia karty PCMCIA, czyli może tam włożyć również kartę Eth na PCMCIA.

- LPT (o ile nie jest to nowomodny notebook z samym tylko USB), więc da się zastosować "Bezpośrednie połączenie kablowe" (czy jak to się w Win nazywa) z kabelkiem równoległym spinającym porty drukarkowe.

- COM (o ile nie jest to nowomodny notebook z samym tylko USB), więc da się zastosować "Bezpośrednie połączenie kablowe" (czy jak to się w Win nazywa) z kabelkiem spinającym porty szeregowe. A pojedyncze pliki da się nawet przesłać z użyciem _jakiegokolwiek_ programu terminalowego, choćby HyperTerminala.

Można jeszcze podpiąć modem do PC-ta stacjonarnego. Tyle, że nie wszystkie (nieliczne) modemy umożliwiają pracę na linii dzierżawionej. (Tzn. nie zadziałają w połączeniu "paszcza w paszczę"). Potrzebne byłoby jeszcze zasilanie linii np. przez centralkę.

Reply to
Marek Dzwonnik

Zwykle modemy bez problemu dzialaja 'paszcza w paszcze'. Zestawilem kilka tego typu linkow na roznych modemach 33-56 kbps. Problem lezy w durnym oprogramowaniu windowsow nowszych od 98, ktore koniecznie musza miec sygnal centrali. W win95/98 byl ptaszek 'nie czekaj na sygnal centrali'. W nowszych nie moglem znalezc. W unixach to problem akademicki - wystarczylo zapodac w chatscripcie odpowiednia komende AT (nie pamietam w tej chwili jaka).

Reply to
Marcin Szczepaniak

Dlaczego nie? Połązyć przecież można. A to, jak takie połączenie będzie działało to już inna sprawa. :-)

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

Zawsze jednak mozna dopisac X3 w initstringu.

Jest tylko inny problem - jak zmusic windows zeby takie lacze obsluzyl? To dopiero jest problem ..

J.

Reply to
J.F.

To akurat dzialalo - windows wdzwanial sie do serwera ppp na linuksie

Reply to
Marcin Szczepaniak

a, w ta strone to w miare prosto. Sprobuj postawic serwer ppp na windowsach, tak zeby nie czekaly na "RING", i w kolko wysylaly ATA :-)

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.