modem GPRS - mikrokontroler w roli klienta HTTP

Czesc, stoje przed koniecznoscia wykonania urzadzenia zamontowanego w bardzo odludnej lokalizacji, ktore musi przesylac na serwer informacje o roznego rodzaju odczytach z urzadzen pomiarowych. Czy macie jakies pozytywne doswiadczenia z modemami GPRS, ktore "w srodku" maja zaimplementowany stos TCP/IP , tak aby wystarczylo podlaczyc do tego cuda sterownik z prockiem typu '51 czy AVR? Jak drogie sa takie cuda?

-- gido

Reply to
GIDO
Loading thread data ...
Reply to
Grzegorz Stanczyk

Kup od razu modul Nokia 12i (lub Nokia 12) - tam na pokladzie jest juz procek z wolnymi mocami obliczeniowymi, pinami I/O, UARTami, przetwornikiem A/C. Piszesz na niego programy w Javie i juz. Nie potrzeba doczepiac AVRa na zewnatrz.

Reply to
Adam Dybkowski

rzeczywiscie... "full of wypas" gdyby nie ta cena na poziomie 150$ (za

formatting link

-- gido

Reply to
GIDO

Poszukaj u polskich dystrybutorow, ja widzialem ceny rzedu 70 Euro za szt przy 1000 szt. A jak chcesz kupic jeden modul to cena pewnie bedzie

2x taka.

BTW: Podobne mozliwosci ma modul Motorola G20, moze byc tanszy od Nokii.

Reply to
Adam Dybkowski

nie ukrywam ,ze potrzebna mi jedna sztuka

dzieki,a kto moze to sprzedawac w Polsce?

-- gido

Reply to
GIDO

No to nie zawracaj gitary dystrybutorowi. Wez procek pokroju ATmega 128 i pierwsza z brzegu komorke (oby miala GPRS i sterowanie komendami AT po kabelku; np. Siemens S45) - to bedzie najtansze rozwiazanie jednostkowe. A darmowy stos TCP/IP znajdziesz np. w pakiecie oprogramowania Ethernut

formatting link

Reply to
Adam Dybkowski

a czy znasz jakis schemat jak moze wygladac taki sprzet (jak pozenic komorke z prockiem)?

-- GIDO

Reply to
GIDO

Hmmm, a co tu jest do wymyslania jezeli chodzi o schemat? Bierzesz ulubiony procek i doczepiasz do jego UARTu komorke. Potrzebujesz tylko wiedziec, ktore piny w procku to RX i TX, a ktore w komorce. Zdecydowana wiekszosc telefonow pracuje na porcie szeregowym z poziomami CMOS wiec nie potrzeba zadnej konwersji (o ile procesor zasilisz napieciem 3,3V). Do uC dokladasz standardowo taktowanie (kwarc+kondensatory), jakis przycisk do resetu i koniec schematu. Cala zabawa jest z softem.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.