modem GPRS i Modbus

Loading thread data ...

  1. Jeśli modem nie ma wbudowanego stosu TCP

Musisz zaimplementować protokół PPP i TCP lub UDP. Czyli musisz zrobić takie dial-up i zrobić obsługę przynajmniej podstawowych pakietów IP. W praktyce jest to dość skomplikowane.

  1. Jeśli modem ma wbudowany stos TCP

Nawiązanie sesji GPRS i komunikacja odbywa się za pomocą komend AT. Zadanie jest znacznie prostsze niż p.1 Jednak musisz zrealizować obsługę wielu różnych zdarzeń jakie mogą nastąpić podczas pracy modemu.

  1. Możesz kupić jakieś gotowe urządzenie realizujące wszystkie potrzebne funkcje np.
    formatting link

Paweł

Reply to
Paweł

Paweł pisze:

Ile to kosztuje?

Reply to
Mario

Właśnie nie chcę kolejnego urządzenia. Modem wystarczy - ma wbudowany stos TCP/IP. Możesz coś więcej napisać na temat nawiązywania połączenia GPRS za pomocą komend AT? O jakich zdarzeniach piszesz?

Rafał

Reply to
gervee

Mario pisze: > Być może nie jest to najodpowiedniejsza grupa ale lepszej nie znalazłem. Mam > urządzenie (sterowni PLC) z portem RS-232 i obsługą protokołu Modbus. > Chciałbym dostać się do jego zasobów (odpytać o wartości rejestrów > wewnętrznych itp.) poprzez GPRS z komputera PC. Mam do dyspozycji modem(y) > Wavecom Fastrack Supreme z portem RS-232 oraz karty SIM z publicznymi > adresami IP.

Jaki to sterownik? Moim zdaniem, możesz od niego odebrać tylko to co w programie każesz mu wysyłać (czyli z góry zadeklarowane).

Andrzej

Reply to
aw

gervee pisze:

Poczytaj dokumentację twojego modemu. Połączenie GPRS nawiązuje się wszędzie standardowo (komendami AT+C) ale już potem zestawienie połączenia TCP/IP zależy od widzimisię producenta "komend AT" do sterowania stosem TCP/IP.

Reply to
Adam Dybkowski

Czesc.

Jesli masz jakiegos elektronika "pod reka", to polecam:

formatting link
pozdrawiam Janusz U.

Reply to
Janusz U.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.