Microchip - procesor w mini obudowie 6-pinowej SOT-23

Najstarszy mężczyzna świata jest namiętnym palaczem...

Reply to
RoMan Mandziejewicz
Loading thread data ...

Wiesz, falowniki, które tylko tyle robią, to skończyły się epokę temu. Akurat regulacja w podręcznikowej pętli zajmuje najmniej czasu procesora, a zapewnienie uniwersalności - każdy silnik może być wyposażony w jeden z kilkunastu różnych sensorów położenia lub nie mieć go w ogóle, może pracować od trybu prostej pętli pilnującej zadanych obrotów przez robienie za napędy wykonawcze na jednej z kilku możliwych przemysłowych magistral do pracy jako uproszczony SPS nadający ton reszcie, na czubek funkcje monitorujące i możliwość oscylografowania wewnętrznych wartości mierzonych z mierna, bo mierną ale zawsze rozdzielczością czasową na czterech kanałach... Ale o tym możesz poczytać w dokumentacji jak Ci się kiedyś będzie nudziło.

Ale ich palenie się kosztuje drogo, jak co 8 minut z taśmy zjeżdża Mercedes klasy S....

ALe przekodowanie programu wydłuża TimeToMarket...

Reply to
Marek Lewandowski
Reply to
Andrzej Kamieniecki

Moze, ale nie musi - poza tym wez pod uwage, ze ja policzylem prace jednej osoby, pracujacej na studenckiej stawce, czyli de facto pracownika bez wyksztalcenia. W zespole, w ktorym pracuje, jestem w tej chwili najgorzej oplacany (reszta pracuje na pelnym etacie za stawki inzynierskie i doktorskie...) W wielkoseryjnej i dlugofalowej produkcji skrajna optymalizacja sie oplaca. W takiej na 10.000 sztuk oszczednosc 10 euro robi roznice. Ale jesli tydzien pracy ekipy kosztuje 10k euro, do tego klienci sa gotowi odbierac cala produkcje od zaraz, to czas robi sie na wage zlota, i nawet jesli cos sie optymalizuje do oporu, to robi sie to pozniej... Jak rynek sie ustabilizuje i wiadomo, ze wyjdzie tego wiecej jak 100 sztuk prototypow do testow polowych...

lol :)

Jest jeszcze jedna sprawa... Akurat nie dotyczy mojej branzy, ale z racji ilosci pieniedzy tam latajacych - nie do zignorowania. Mianowicie samochody. Cykl produkcji to w tej chwili max 2 lata. Wiekszosc softu musi byc napisana i wstepnie zdebugowana zanim zapadna ostateczne decyzje jakie, gdzie i ile procesorow w systemie bedzie... Firmware jest dopisywane na samym koncu... pod juz uzywane API. Zrobta to w ASM...

formatting link

Reply to
Marek Lewandowski

Użytkownik Plumpi napisał:

A kogo to obchodzi? W przypadku pamięci holograficznej np o jakiej "powierzchni zapisu" chciałbyś powiedzieć? a można odłamać kawałek i wszystkie dane są nadal zachowane!

Reply to
A.Grodecki
Reply to
Piotr Wyderski

Użytkownik Plumpi napisał:

No jasne, zaczynamy tracić szczegóły, ale mimo ubytku fragmentu pamieci mamy cały czas dostęp do ogólnego obrazu całości. Fascynująca technologia.

Reply to
A.Grodecki

;P Coś w tym jest, ale przy odrobinie pomyślunku daje się zrobić w C bardzo przenośny i uniwersalny kod...

licząc na jednego pracownika, uruchamiając to na prototypie urządzenia poddawanym ostatnim modyfikacjom, wziąwszy pod uwagę, że kodu wynikowego jest coś 130kB zpo zipowaniu... Nie jest tak źle...

Reply to
Marek Lewandowski

Dla obrazkow fascynujaca, dla danych komputerowych nie, bo tam kazdy szczegol wazny :-)

Podobnie fascynujace moze byc CD - malujesz szeroka kreske a bledow nie ma.

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik Pszemol napisał:

Mozna by powiedzieć, że co druga procedura nie działa poprawnie ;) Czyli program wywala się zaraz po inicjalizacji RAM-u :))))))))

Reply to
A.Grodecki

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.