Metrologic MS951 pod USB - nie dzia?a

Feb 05, 2009 14 Replies

Kupiłem sobie czytnik kodów kreskowych Metrologic MS951. On jest na port PS/2. Kupiłem więc przejściówkę PS/2 -> USB, bo chciałem go podłączyć do laptopa. Ale po podłączeniu nie przesyła kodów do komputera. Czy są potrzebne jakieś sterowniki, czy coś?


mateuszkrecisz pisze:

A klawiatura PS/2 podłączona przez przejściówkę działa?

Thu, 5 Feb 2009 08:34:52 -0800 (PST) mateuszkrecisz snipped-for-privacy@o2.pl napisał:

Może przejściówka "kompatybilna inaczej". Tak jak z tymi USB-RS232. W czasach wszechobecnej tandety nie zdziwiłbym się gdyby świeżo wyjęta z opakowania przejściówka nie działała.

BTW co tu ostatnio takie zatrzęsienie tematów o kodach kreskowych? :-)

Użytkownik "__Maciek" snipped-for-privacy@cyberspace.org napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@4ax.com...

Pytanie podstawowe skad ta przejsciowka ?

sa chyba tez takie od dwusystemowych myszek/klawiatur, ktore tylko zlacze zmieniaja, a nie maja calego interfejsu USB.

Podobnie jak kiedys bylo z RS/PS2.

J.

Spróbuj najpierw - tak jak sugeruje Filip Ozimiek podłączyć klawiaturę. Potem spróbuj podłączyć to do komputera stacjonarnego Miałem kiedyś przeboje z czytkiem podłączonym do laptopa - nie udało mi się ustalić co było przyczyną (brak czasu). (czytnik działał, ale gubił cyfry).

Ja mam w pracy czytnik kodów (chyba Metrologic, ale nie pamiętam modelu) z końcówką PS/2. Jest podłączony do stacjonarnego kompa przez taką przejściówkę [klawiatura PS/2, mysz PS/2 -> USB]. Działa bez problemu

Tadek

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required